Неякісні дрова та низька температура: у Косові нарікають на теплопостачання в районній лікарні

 • Сьогодні, 30 листопада, відбулася сесія Косівської районної ради.

  Розглянувши розрахунки планових витрат на послуги з теплопостачання, районна рада вирішила встановити «Біо-ТЕК» – тариф на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання для Косівської центральної районної лікарні на опалювальний сезон 2017 -2018 рр. на рівні 1108,42 гривень за 1 ГКал без ПДВ у тому числі:

  • тариф на виробництво теплової енергії – 1051,52 гривень за 1 ГКал без ПДВ;
  • тариф на транспортування теплової енергії – 51,80 гривень за 1 ГКал без ПДВ;
  • тариф на постачання теплової енергії – 5,15 гривень за 1 ГКал без ПДВ.

  Заступник голови районної ради Володимир Петричук зазначив, що районна рада постійно моніторить ситуацію на ринку тепла в лікарні. Раніше послуги з теплопостачання надавала інша компанія, яку згодом перейменували у «Біо-ТЕК». Втім, підприємство продовжує незадовільно виконувати свою роботу. Мовляв, дров у лікарні катастрофічно не вистачає. Нещодавно завезли альтернативні види опалення, зокрема, пелети. Тож він зазначив, що до кінця опалювального сезону вже мусить бути так, як є, а наступного року районна рада закупить обладнання і сама буде забезпечувати лікарню теплом.

  Проте депутати обурилися. Мовляв, про це говорять вже два роки, а толку немає. Тому можна було вже давно знайти кошти і закупити все необхідне, щоб позбутися залежності від цієї компанії.

  Заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Світлана Томенко зазначила, що температурний режим у лікарні не забезпечений на відповідному рівні. Наприклад, у пологовому відділенні має бути температура 26 градусів, однак вона набагато менша. Тому лікарня підтримує її на належному рівні завдяки електричним обігрівачам, але це тягне за собою відповідно більші витрати за використання електроенергії.

  Однак вона зауважила, що два тижні тому представник лікарні та представник підприємства вимірювали температуру у закладі. Після цього там стало трохи тепліше. «Вони обіцяли сьогодні завезти 10 тонн брикетів. Але тими дровами, які вони привозять, неможливо нормально розкочегарити котли. Дрова тонкі, сирі і гнилі. Не знаю, чи варто збільшувати їм ціну за послуги з теплопостачання. Реально нормального тепла у нас немає», – підкреслила Світлана Іванівна.

  Минулого року компанія також не забезпечувала належний температурний режим. Але якщо раніше про це тільки говорили, то цього року такі факти уже фіксують письмово і подають звернення у районну раду.

  Депутат районної ради Петро Іванишин зауважив, що компанія «Біо-ТЕК» не уклала ні з ким договір на постачання дров, тому незрозуміло, звідки вона їх бере. Він припустив, що фірма або перекуповує дрова у населення, яке воно купують за пільговою ціною, або ще звідкись бере.

  «Нам треба ставити за свої кошти обладнання і завозити дрова в лікарню влітку, а не взимку, коли дрова мокрі», – додав він.

  Раніше “Галицький кореспондент” писав, що Петро Порошенко звільнив голову Косівської РДА.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!