«Ні кульочкам!»: в Івано-Франківську провели екоакцію (ФОТО)

Сьогодні, 24 липня, в Івано-Франківську на Вічевому майдані провели акцію «Ні кульочкам».

Інженер-еколог та фотограф Назар Левицький розповідає, що проїжджаючи повз сміттєзвалище невеликого містечка, помітив сотні поліетиленових пакетів, які розносив вітер.

Вже згодом він з дружиною вирішили відмовитись від поліетиленових пакетів. Тому вирішили їх замінити на екологічні торбинки та паперові пакети.

«Ми давно перейшли на екологічне упакування. І зараз вирішили заохотити людей. Багато людей до нас долучилися. У нас є кілька видів упакування, щоб кожен міг вибрати собі те, що до душі. Відмовитися від поліетилену наразі повністю неможливо. Але починати з чогось треба», – каже Назар Левицький.

В Інтернеті подружжя придбало першу тисячу штук і почали ходити за покупками зі своїм упакуванням.

Щоб заохотити людей відмовитись від поліетилену, придбали за власні кошти ще кілька тисяч пакетів і безкоштовно роздавали їх в супермаркетах міста Івано-Франківськ. Зазначає, що паперові пакети виготовлені з вторинної сировини.

З часом – виникла ідея зробити більш масштабну акцію, щоб стимулювати суспільство відмовитися від пакетів.

З командою однодумців активісти взялися за реалізацію проекту «Ні кульочкам».

Еколог каже, що підтримує їх в основному молодь. Зауважує, що під час того, коли роздавав пакети, зі ста людей тільки п’ятеро дивилися на нього здивованими очима.

За власні кошти та за кошти спонсорської допомоги, вони закупили паперові пакети та екоторбинки. Крім того, на площі влаштували благодійний аукціон з продажу альтернативного упакування.

«Нещодавно у моєму магазині з’явилися екологічні торбинки. Їх можна використовувати роками. А ще їх легко прати. Є котонові, лляні, а також з фатину. Головне, щоб люди самі цього хотіли, а можливість завжди знайдеться», – говорить Ірина Гавриш, засновниця магазину екотоварів.

Всі виручені кошти передадуть на благодійність в Містечко Милосердя св. Миколая, що у Крихівцях.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!