Німеччина знову загальмувала новий пакет санкцій проти Росії

 • Країни Європейського Союзу 14 червня не змогли узгодити черговий пакет санкцій проти Росії, зокрема її сектора скрапленого природного газу (СПГ), через заперечення Німеччини.

  Німеччина під час засідання послів у п’ятницю висловила стурбованість розширенням заходів, які змусили б компанії ЄС гарантувати, що їхні клієнти не зможуть потім продавати санкційні товари до Росії.

  Про це повідомило Politico з посиланням на шістьох дипломатів ЄС, а також журналіст “Радіо Свобода” Рікард Джозвяк, пише “Європейська правда“.

  Берлін зокрема вважає, що німецький малий бізнес постраждає, якщо заходи будуть поширені на продукцію, що не належить до подвійного призначення. Наприклад хімікати чи обладнання для металообробки.

  Як нагадує Politico, Німеччина спільно з Францією виступили проти заборони експорту авто елітного класу до Білорусі, яка стала “транзитним пунктом” для того, щоб російські олігархи могли продовжувати купувати їх всупереч санкціям.

  Один із дипломатів ЄС сказав Politico, що Європейська комісія веде переговори з Німеччиною, аби переконати її зняти вето.

 • Бельгійське головування в Раді ЄС прагнуло фіналізувати домовленість щодо санкційного пакета до саміту “Групи семи” в Італії. Але так і не змогло цього зробити.

  До теми: Британія оголосила нові санкції проти Росії, у тому числі її “тіньового флоту” танкерів

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!