Номінація американського видання: Путіна визнали “невдахою року”

 • Авторитетне американське видання Politico визнало Путіна “невдахою року”.

  Як зазначається на сторінці видання, мрія Володимира Путіна про велику Росію навряд чи здійсниться, пише “Галицький кореспондент”.

  Його повномасштабний штурм України почав розвалюватися майже так само швидко, як і почався. Попри те, що російський президент дотримується свого визначення конфлікту як “спеціальної військової операції”, спрямованої на очищення України від “нацистів”, війська, які ненадовго загрожували Києву, ледве тримаються на сході країни.

  Його рішення призвати сотні тисяч нових солдатів призвело до того, що з країни хлинули чоловіки військового віку. Тим часом українська армія – підкріплена територіальними здобутками, постачанням зброї із Заходу та захопленою російською технікою – продовжує чинити тиск.

  “Путін давно прагне повернути Росії статус великої держави, який вона мала в радянський період. Натомість його вторгнення відкинуло його країну до третьосортного статусу, нездатного подолати супротивника, якого вона недооцінювала і зневажала. Під санкціями Заходу, коли її експорт нафти падає, а її союзники дедалі більше відлякуються від смороду слабкості, Росія вдається до фіктивних референдумів і бряцання ядерною зброєю, щоб спробувати змусити Захід надати Путіну вигляд перемоги”, – ідеться в матеріалі.

  Видання продовжує, що інші скоротили б свої втрати та відступили, але впертість Путіна означає, що війна, ймовірно, затягнеться. Для Європи це й надалі означатиме нестримну інфляцію, захмарні ціни на енергоносії, дефіцит добрив і газу, що чинитиме тиск на економіку та політичну систему. Нездатність Путіна реалізувати свою мрію не означає, що він і надалі не залишатиметься кошмаром для своїх сусідів.

  Читайте також: Путін готує Росію до довгої імперіалістичної війни, – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!