Норвакс

Літопис Галицький

«Мешканці та гості Івано-Франківська шукають опришків у вікнах облдержадміністрації за допомогою підзорної трембіти. “Підзорна трембіта – знайди 10 опришків!” – акція з підпільною назвою “Прозорість влади” проходить на вулиці Грушевського – перед будівлею облдержадміністрації у рамках міжнародного фестивалю мистецтв “Карпатський простір”.

Протягом трьох днів з 15.00 до 18.00 всі охочі можуть відшукати опришків у вікнах адмінбудівлі – через спеціальну підзорну трембіту. “Трембітоскоп” розробили члени Івано-Франківського астрономічного клубу “Юпітер”. На створення пішло два тижні. Представник клубу Борис Заболотний розповів про цей інструмент – насправді це звичайний телескоп, замаскований під трембіту».

(http://kurs.if.ua, 3 травня 20129 року)

У рік 7 527 [2019]. Була переплутанина велика [того року] в городі галицькому, бо ржали, аки коні [на виборах], і потішалися вельми із обітниць політичних смерди електоральні, а в цирку базарному сльози гіркі проливали, аки від цін [на цибулю] та іншу петрушку зеленську. Перекували лицарі [свободні] свої мечі та тризубці партійні на рала шоколадні, а гідра корупції недобита обійми свої новим ґаздам олігархічним щедро розкрила, аки [укроп] семисвічником розквітлий, і став усім, хто був ніким, і перші стали останніми, і [навпаки].

Покидали тоді під смутними образами [припорошеними] усі схеми свої корупційні, аки хоругви погромлених в поході [виборчому] полків партійних, заникали під килимами в коридорах влади [своєї] бюджет недодерибанений усі луччі люди облдержадміністративні та поховалися смиренно, аки схимники, безсеребреники та анахорети, в лісах [недорубаних] та пущах недозаповідних, а дальше всіх забрів [був] князь галицький Олежко на прозвисько Круасан Надкушений, у печері з дружиною своєю укрившись, тістечка пік та сухарі [про всяк випадок] сушив. І поналізали зі щілин приватних та інших отворів регіанальних до спорожнілих хоромів білих скоморохи [буковельські], блазні коломойські та інші опришки фейсбучні та [за фіранками] на віконницях, бійницях та форточках так добре замаскувалися, що не бачив ніхто ні облич їхніх [нових], ні порухів розумних.

Не могли ж розгледіти ні в лорнет радикально-театральний, ні в бінокль [народнофронтовий] сих опришків білохоромних, що прозорі були, аки влада, та [невидимі], аки реформи, бо навіть тепловізор не допомагав їх уздріти, і [гранатомет] на мушку не ловив, щоб полічити їх, аки негритят [десятьох]. Аж прийшли до города галицького звіздарі гуцульські та притарабанили з гори чорної трембіту підзорну і дримбонавігатори [радіолокаційні] увімкнули, цимбалодрони з вертикальним зльотом [у розвідку] запустили, а самі ж у засаді засіли, добувши з куфрів та футлярів, скрипкостріли та сопілкомети з прицілом [оптичним].

І три дні по три години виглядали їх, аки першу зорю [на великдень], і лише опівночі, коли сонце [на заході] зійшло, і темрява освітила весь город галицький, і ріки дощем у небо полилися, і сичі у гаю [піяти] перестали, і блазень квартальний князівську клейноту, обрізану під зріст його невеликий, над собою гордо здійняв, на торі поклявшись рідний край [плоті] своєї боронити, знайшли їх [нарешті] за запахом гнилим та протухлим, аки консерви сепарські на полях сарматських та зелень [приватна] на рахунках офшорних.

НОРВАКС

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!