Нові обличчя Івано-Франківщини

 • 2019 рік став для Прикарпаття, як і для України в цілому, роком нових облич. Це й не дивно – новообраний президент Володимир Зеленський взявся активно міняти ключових осіб у вертикалі влади та очільників правоохоронних відомств.

  «Галицький кореспондент» підбиває річні підсумки цього «перезавантаження».

  Денис Шмигаль

  2  серпня президент України Володимир Зеленський представив нового очільника Івано-Франківської обласної державної адміністрації. Ним став 43-річний Денис Шмигаль. Він – корінний львів’янин.

  З відзнакою закінчив Львівську політехніку у 1997 році, а вже через 5 років став кандидатом економічних наук, захистивши дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил. Працював на виробничих підприємствах Львівщини, очолював інвестиційні компанії, обіймав керівні посади. З 2009 року очолив департамент економіки, інвестицій, промисловості та торгівлі Львівської ОДА. Був одним із розробників стратегії розвитку Львівщини.

  Після Майдану став заступником начальника Державної фіскальної служби у Львівській області. На посаду прийшов через відкритий конкурс. Активно викорінював хабарництво, оголосивши акцію «Хабарників до в’язниці». З приходом на посаду одіозного пана Насірова звільнився.

  Кандидат економічних наук Денис Шмигаль закінчив аспірантуру Інституту регіональних досліджень НАН України. Вільно володіє англійською та польською мовами.

  Додатково вчився за кордоном – у Бельгії, Канаді, Грузії, Фінляндії. У Рейнсько-Вестфальському технічному університеті пройшов курс за програмою підготовки менеджерів Федерального міністерства економіки та енергетики Німеччини.

  За перших 100 днів на посаді голови ОДА Шмигаль прийняв понад 750 громадян, провів 165 робочих зустрічей та 77 нарад, здійснив 11 поїздок областю, взяв участь у 12 міжнародних заходах та провів приблизно 100 співбесід. Основними пріоритетами у подальшій роботі Шмигаль називає завершення децентралізації, залучення інвестицій, розвиток і ремонт доріг, формування стратегії розвитку на 7 років та вирішення техногенно-екологічної проблеми у Калуському районі.

  Дмитро Романюк

  Офіційне представлення нових заступників Дениса Шмигаля відбулося 16 вересня. Одним із них став 32-річний франківець Дмитро Романюк.

  В ОДА він займатиметься питаннями економічного розвитку і транспорту, міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій, освіти, науки та молодіжної політики. Дмитро Романюк – кандидат економічних наук. Радник з питань інвестицій юридичної компанії “MORIS GROUP”, голова Наглядової ради компанії з управління активами “MG Invest”.

  Романюк запам’ятався прикарпатцям ще з його студентських часів. У 2004 році 17-річний студент-економіст Дмитро Романюк жбурнув яйцем у Віктора Януковича, тодішнього прем’єр-міністра та кандидата у президенти. Тоді повідомляли про «колаптоїдний стан», «загрозу здоров’ю» внаслідок «патологічних змін після удару» і про «черепно-мозкову травму» Януковича, а комічне падіння кандидата дуже вплинуло на його рейтинг перед виборами.

  Після співбесіди Романюка добре охарактеризували у Верховній Раді та в Офісі президента. В економічній сфері він спеціаліст із науковим багажем знань, а ось питання освіти, науки тощо стануть для нього своєрідним викликом.

  Світлана Онищук

  Світлана Онищук отримала пропозицію стати заступницею голови облдержадміністрації, коли зайшла у кабінет познайомитися із новопризначеним головою Денисом Шмигалем. Погодилася вона на це не одразу – спершу попросила час на роздуми.

  Онищук має майже 10-річний досвід управлінської роботи. Вона доктор наук з державного управління, до свого призначення була начальником Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Чернівецькій, Івано-Франківській і Тернопільській областях.

  Заступниця вестиме питання реформи з децентралізації, соціального захисту, пенсійного забезпечення та зайнятості населення, захисту прав дітей і соціального захисту учасників та ветеранів АТО/ООС.

  Василь Івасик

  Ще одним новим заступником Дениса Шмигаля став Василь Івасик. За віком він старший за інших заступників і має досвід роботи в силових структурах.

  Юрист, офіцер із вищою спеціальною освітою. Викладач кафедри повсякденної діяльності військ та тилового забезпечення Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

  За словами голови ОДА, сфери діяльності Івасика на посаді заступника дуже непрості, тому людина має бути «із характером та з короткою комунікацією із правоохоронними органами». Він займатиметься питаннями будівництва, ЖКГ, містобудування та архітектури, екології і природних ресурсів, лісового та мисливського господарства, розвитку доріг, оборони, мобілізації і правоохоронної роботи.

  Сергій Гаєвський

  11 грудня президент України Володимир Зеленський своїми розпорядженнями затвердив голів семи районних державних адміністрацій Івано-Франківщини.

  Згідно з документами, Сергія Гаєвського призначили головою Тлумацької райдержадміністрації, Богдана Свіщовського призначено керівником Снятинського району, Любомира Глушкова – Коломийського, Жанну Табанець – Калуського, Володимира Лавасова – Городенківського, Сергія Канюку – Галицького, а Василя Бровчука – Верховинського району.

  Наймолодшим серед всіх перелічених посадовців є саме Сергій Гаєвський. Йому лише 30 років, він є мешканцем Івано-Франківська та депутатом Івано-Франківської міської ради. Свого часу очолював студентський профком Прикарпатського національного університету, після чого в 2015 році вступив до партії «УКРОП». Далі Гаєвський виграв місцеві вибори на своєму округу і став депутатом міської ради.

  Крім цього, він є головою постійної депутатської комісії з питань оренди та приватизації комунального майна. Також Сергій Гаєвський обіймає посаду заступника директора громадської організації «Інститут розвитку міста – Новий Івано-Франківськ».

  Сергій Заяць

  7 листопада СБУ Івано-Франківщини отримала нового начальника. Ним став Сергій Заяць, який раніше проходив службу у Центральному управлінні Служби безпеки України. 13 листопада він вперше зустрівся з особовим складом регіонального органу спецслужби.

  Звертаючись до співробітників Управління, Сергій Заяць наголосив на тому, що відповідно до концепту реформування спецслужби підрозділи УСБУ повинні відповідати критеріям ефективності, гнучкості й проактивності. Це дозволить задовольняти запити суспільства і протистояти загрозам безпеці держави.

  Заяць Сергій Сергійович народився 4 лютого 1973 року в Кіровоградській області. Здобув вищу освіту за спеціальністю «економіка підприємства». У Службі безпеки України працює з 1998 року.

  Пройшов усі щаблі військової служби – від оперуповноваженого в регіональному управлінні до керівних посад за напрямками боротьби з корупцією та контррозвідувального захисту економіки держави, має значний досвід оперативної й управлінської роботи у центральному управлінні СБ України. Військове звання полковника присвоєне йому в січні 2014 року. Одружений, виховує двох синів.

  Інформації про Сергія Зайця у відкритому доступі небагато. Втім очевидно, що причиною цього є саме специфіка його роботи у спецслужбі.

  Юрій Фреїшин

  Слідом за СБУ на Івано-Франківщині змінили й очільника прокуратури. 28 листопада заступник Генерального прокурора Віктор Трепак представив колективу прокуратури Івано-Франківської області нового очільника. Ним став Юрій Фреїшин, який працює в органах прокуратури з 2003 року.

  Віктор Трепак зазначив, що основними завданнями в діяльності органів прокуратури є боротьба з корупцією, посилення протидії кримінальним правопорушенням на актуальних напрямках, досягнення результатів, на які чекає суспільство, що можливе лише у належній взаємодії правоохоронних органів.

  У свою чергу, Юрій Фреїшин подякував за довіру та запевнив, що разом із колективом прокуратури докладе максимум зусиль задля верховенства права та посилення довіри громадян до органів прокуратури.

  Фреїшин Юрій Михайлович народився у 1981 році в місті Калуш Івано-Франківської області. В органах прокуратури працює з 2003 року. До призначення на посаду прокурора Івано-Франківської області працював начальником відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення управління нагляду у кримінальному провадженні.

  Іван Газукін

  4 листопада очільник прикарпатської поліції Володимир Голубош представив особовому складу Івано-Франківського відділу поліції нового керівника – 30-річного капітана поліції Івана Газукіна.

  До цього призначення Іван Газукін служив у кримінальній поліції ГУНП у Херсонській області.

  Володимир Голубош побажав новопризначеному керівнику успiшно виконувати службовi завдання, працювати задля безпеки i спокою франківців, а також акцентувати увагу на ефективній взаємодії із громадськістю та підвищенні рівня довіри населення до поліції.

  «Основне завдання Івано-Франківського відділу поліції – здійснення охорони громадського порядку. Незабаром свята. Особливе прохання до мешканців – взаємодіяти з поліцією. Безпека населення та довіра до поліції – для нас найголовніше», – підкреслив Газукін на оперативній нараді у мера Франківська.

  Раніше Івано-Франківський міський відділ поліції очолював полковник поліції Іван Кавінський, якого призначили на посаду у травні цього року.

  Віктор Сахнюк

  10 червня в Івано-Франківську представили нового начальника управління лісового і мисливського господарства області. Ним став 34-річний Віктор Сахнюк, який до цього очолював таке ж управління в Чернівецькій області.

  «Переконаний і впевнений, що разом з лісівниками області ми збережемо всі добрі лісівничі традиції Франківщини, а також забезпечимо ведення господарства області на належному рівні», – зазначив новий керівник.

  Професійну діяльність Віктор Сахнюк розпочав у 2002 році на посаді майстра лісу Чарторийського лісництва ДП «Маневицьке ЛГ». Потім був помічником лісничого Соф’янівського лісництва Маневицького лісгоспу, а вже згодом – лісничим спочатку Чарторийського, а тоді Вовчецького лісництва (теж ДП «Маневицьке ЛГ»).

  У 2011 році був призначений головним лісничим Маневицького лісгоспу, тоді – директором державного підприємства «Ківерцівське лісове господарство». Із 2016 року займав посаду першого заступника начальника управління. На посаду начальника Чернівецького управління був призначений у січні 2018 року.

  Юрій Якимишин

  17 вересня колективу податкової служби Івано-Франківської області представили виконувача обов’язків начальника Головного управління ДПС в Івано-Франківській області Юрія Якимишина.

  Наказ голови ДПС України Сергія Верланова від 16 вересня №136-о про покладання на Якимишина Ю.Т. – начальника Івано-Франківського управління ГУ ДПС в області – виконання обов’язків начальника ГУ ДПС зачитала начальниця ГУ ДФС в області Ірина Столярик. Як зазначила посадовиця, Юрій Якимишин працює в податковій службі понад двадцять років, тому знає всі особливості цієї роботи.

  Він розпочав свою трудову діяльність у вересні 1995 року, пройшовши шлях від податкового інспектора до начальника управління податкового аудиту в ДПІ у м. Івано-Франківську, згодом очолив Івано-Франківський відділ податкового супроводження підприємств Львівського управління Офісу великих платників податків ДФС.

  Замість підсумку

  Таким чином, за рік на Івано-Франківщині суттєво змінились люди на багатьох керівних посадах. Не можна не відзначити суттєве «омолодження» посадовців і силовиків – серед нових облич багато людей віком 30-40 років. Це вселяє певний оптимізм. Втім радіти чи судити наразі рано – варто зачекати результатів і здобутків, яких зможуть досягти всі ці нові обличчя.

  Тарас ВОЛОШИН

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!