Нові райони: як Верховна Рада перекроїла карту України

  • Сьогодні, 17 липня, Верховна Рада України підтримала проєкт постанови № 3650 про ліквідацію 490 існуючих районів і створення замість них 138 нових.

    За відповідне рішення проголосували 238 народних депутатів. Замість старих 490 районів тепер буде 138 (17 з них – у анексованому Криму та непідконтрольних Києву територіях Донбасу). Прихильники змін кажуть, що стара система районування була створена ще у радянські часи і не відповідає потребам сучасності. 

    Згідно з текстом Постанови, в Івано-Франківській області буде 6 районів: Івано-Франківський, Калуський, Коломийський, Косівський, Надвірнянський та Верховинський райони.

    Про створення Верховинського району, якого добивалися гуцули на акції протесту у Києві, в постанові спершу не було згадок. Але інформацію оновили, і Верховинщина таки з’явилася у списку районів, які створюються.

  • Відомо, що попередньо рішення зберегти Верховинський район все ж було ухвалено – на засіданні Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Профільний комітет пізніше вирішив не ліквідовувати сім районів в різних областях, серед яких є і Верховинський на Івано-Франківщині.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!