Нові роз’яснення Пенсійного Фонду – чи потрібно хвилюватися заробітчанам і переселенцям

 • Новий нормативний акт уряду (розпорядження 23.08.2016 № 598-р) занепокоїв багатьох пенсіонерів-заробітчан та переселенців. Адже він встановлює, що Пенсійний Фонд України тепер матиме доступ до інформаційної бази, хто з громадян в’їжджає і виїжджає в і з України. Та чи є у них дійсний привід нервуватися?

  Як написав у відповіді на журналістський запит Перший заступник голови правління Пенсійного Фонду України, М. Шамбір, зазначена постанова не вносить жодних змін в порядок нарахування та виплати пенсій, встановлений іншими нормативно-правовими актами.

  Надання Пенсійним фондом України до Адміністрації Держприкордонслужби інформації про платників (юридичних та фізичних осіб), які не сплатили страхові внески до Фонду, цим Положенням або іншим актом законодавства не передбачено.

  Нагадаємо, Чи реально, живучи в Україні, отримувати пенсії згідно з європейськими розцінками? Причому зараз, а не після вступу України в ЄС, чесно та по закону? Як, перебуваючи у сільській місцевості, отримувати на свій банківський рахунок пенсію з Європи на рівні португальських пенсіонерів, не змінюючи країну перебування чи громадянство?

  Тетяна КОТАШЕВСЬКА

  Матеріал підготовлено в рамках Програми міжредакційних обмінів за підтримки міжнародного медіа-проекту MyMedia.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!