Новообрана Коломийська міськрада відзначила 100 днів своєї роботи

 • Сьогодні, 18 лютого відбулася чергова сесія Коломийської міської ради. На ній депутати відзначали свої 100 днів роботи, вшановували пам’ять Небесної Сотні, налагоджували відносини із лисичанськими колегами, а також прийняли ряд важливих рішень.

  Сьогодні 100 днів як працює новообрана Коломийська міська рада. Саме з цього розпочав роботу сесії міський голова Ігор Слюзар. Він зазначив, що минула рада формувала виконавчі органи влади за 45 днів, а діюча всього за 9. Це за словами мера свідчить про єдність ради та налаштованість обранців на конструктивну. Іншим позитивним результатом роботи нового скликання є майже стовідсоткове  забезпечення учасників АТО землею. Потім Ігор Слюзар зачитав звернення від депутатів Лисичанської міської ради у якій ті дякували коломийським волонтерам за організацію поїздки тамтешніх дітей до Коломиї на різдвяні свята.

  Після такого позитивного початку депутати взялися безпосередньо до роботи. Почали із депутатських звернень, які стосувалися різних проблем – від створення соціального центру для безхатьків та п’яниць до впорядкування роботи світлофорів. Серед питань порядку денного за які проголосували обранці варто відзначити такі. Депутати забрали 1,4 мільйони гривень, що були призначені для фінансування ПТУ та перенаправили їх на школи, міську раду та проведення каналізації. Натомість профосвіта буде фінансуватися із державного бюджету з якого вже виділено 500 мільйонів гривень. Було також прийнято звернення до Уряду та Верховної Ради із проханням виділити міському бюджету субвенцію для відшкодування міським перевізникам затрат на перевезення пільгових категорій населення. Сьогодні для Коломиї це проблема, адже місто самостійно не спроможне повністю відшкодувати перевізникам витрати. Через це ті вже відмовляються безкоштовно перевозити громадян, які мають та це право.

  Жваву дискусію викликало питання про запровадження електронних петицій до Коломийської міської ради. Найбільше депутати сперечалися довкола кількості необхідних підписів, що потрібна для розгляду петиції сесією ради. Компромісу не дійшли тож відправили це питання на доопрацювання. Ще одним соціально важливим питанням, яке прийняли депутати – це затвердження вартості харчування в школах та дитячих садочках. Відтепер у школах воно вартуватиме 10 гривень, а у садочках 12 гривень для яслів та 17 гривень для інших груп. Розмір плати за харчування зменшується вдвічі для батьків, у сім’ях яких є троє і більше дітей.

  В спокійний плин сесії трішки скандальності вже вкотре привнесло питання про забудову біля «Писанки». На цій сесії в порядку денному було питання про остаточний дозвіл на початок будівництва готелю та заключення з забудовником інвестиційної угоди. Згідно цієї угоди забудовник бере земельну ділянку в оренду на 5 років з подальшим викупом землі. Громадські активісти та деякі депутати просили не голосувати за це рішення, а замість того виставити цю ділянку на аукціон. Та більшість голосів міська рада дала зелене світло для будівництва готелю. На цьому сесія завершилася.

  Віктор Фітьо

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!