“Нову пошту” оштрафували на 325 мільйонів гривень

 • Нещодавно Державна продовольча споживча служба оштрафувала компанію “Нова пошта” на 325,85 млн грн через нібито “перешкоджання перевірці”. Компанія оскаржує штраф у Харківському окружному адмінсуді.

  Компанія оскаржує штраф у Харківському окружному адмінсуді,  повідомляє “Економічна правда”.

  Компанія також направила офіційну скаргу до  Держпродспоживслужби на неправомірні дії співробітників харківського підрозділу, а також звернулася до омбудсмена та міжнародних правозахисних організацій.

  Спричинила штраф перевірка Держпродспоживслужби у березні 2021 року у відділенні Харкова. Її проводили за скаргою клієнта щодо пошкодження посилки на суму 500 гривень.

  У компанії кажуть, що перевірка відбулася з порушенням законодавства. Наприклад, інспектор мусить надати керівнику юрособи, відокремленого підрозділу або уповноваженій особі документи про перевірку. Натомість їх вручили керівнику відділення, який не є такою особою.

  Крім того, за законом, представник будь-якого органу контролю під час здійснення перевірки зобов’язаний розписатися в спеціальному журналі, чого теж не зробили.

  Керівник відділення, повідомили у “Новій пошті”, запропонував інспекторам звернутися до керівництва компанії, проте вони розцінили такі дії як створення компанією перешкод посадовим особам для перевірки.

 • Також, за словами компанії, акт про штраф теж був складений із порушеннями. Так, там не зазначено у чому саме компанія перешкоджала органу контролю та не вказана дата правопорушення.

  У “Новій пошті” вважають неправомірним те, що штраф було розраховано від обігу всієї компанії, а не відділення, у якому здійснювалася перевірка.

  Також Держпродспоживслужба одразу обрала максимальний з можливих штрафів, “хоча за практикою навіть суд не обирає найвищий захід покарання, особливо, якщо порушення було здійснено вперше”.

  До слова, ДБР викрило махінації із заповідними землями у Франківській області на 100 млн гривень

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!