Новий рівень: у Верховині відбудеться масштабний кінофестиваль

Сьогодні, 18 грудня, в Івано-Франківську відбулась прес-конференція з нагоди відкриття Днів українського кіно, що відбудеться у Верховині. Протягом п’яти днів планується показ семи найновіших українських стрічок, прем’єри яких відбулись нещодавно.

Генеральний директор КМКФ “Молодість” Андрій Халпахчі описав одну з основних проблем українського кіно.

“Суттєвою проблемою в Україні є брак кінотеатрів в малих містечках. Колись в усіх населених пунктах були кінотеатри чи клуби, де можна було переглядати фільми. Ми зрозуміли, що ця акція розпочнеться на Верховині, але продовжиться по всій Україні. Маємо план зробити тур протягом року. У Верховину ми спеціально веземо сучасну апаратуру, щоб жителі мали змогу дивились кіно в хорошій якості”, – розповів він.

Заступник голови Івано-Франківської ОДА Ігор Пасічняк зазначив, що в масштабах Верховини це найбільший кінофестиваль за всю історію.

“Приємно, що ми показуємо такі серйозні фільми саме на Верховинщині, де цього ніхто не чекав”- підсумував Пасічняк.

Режисер фільму “Дзідзьо Контрабас” Олег Борщовський розповів, що фільм зацікавить саме мешканців Західної України, особливо гумором.

“З маленьких сіл до мене приходили листи з проханнями показати фільми у малих містечках та селах, тому ця справа матиме вагомий вклад у розвиток кіно”, – поділився Борщовський

Актриса Олена Узлюк розповіла про мовну тканину фільму “Припутні”.

“Всі актори говорять суржиком, тому ми старались зберегти максимально правдоподібну мову того регіону, де проходили зйомки фільму. Тут зображені люди, які намагаються вирватись із соціальних тенет, та тісні сімейні стосунки.”

Актор Роман Луцький назвав фестиваль у Верховині початком нової кіношної історії в нашому регіоні. Також актор поділився успіхом фільму “Сторожова застава”.

“Це справжній український героїзм, який нарешті проявився в українському кіно”, – каже Луцький.

Найактивнішого глядача Днів українського кіно нагородять безкоштовною поїздкою на фестиваль “Молодість”.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!