Обіцяне Німеччиною важке озброєння доведеться чекати, у кращому випадку, до зими, – ЗМІ

 • Багато експертів сходяться на думці, що серпень буде вирішальним місяцем у війні в Україні. Таким чином німецька важка зброя просто не встигне допомогти ЗСУ.

  Перше важке озброєння, обіцяне Німеччиною, може надійти в Україну не раніше листопада або грудня. Зокрема мовиться про системи протиповітряної оборони IRIS-T та реактивні системи залпового вогню РСЗК Mars II, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “УНІАН“.

  Як говориться у матеріалі Business Insider, з обома системами існують великі проблеми.

  Видання зазначає, що обіцянка Шольца передати Україні ракети класу “повітря-повітря” IRIS-T стали великим сюрпризом не тільки для Міноборони країни, але і для Єгипту. Річ у тім, що єгипетський уряд замовив поставки цих систем, а тепер однією з них можуть поступитися Україні. Разом з тим джерела видання в урядових колах Німеччини кажуть, що раніше листопада-грудня обіцяна система до використання все одно готова не буде.

  Що стосується РСЗВ Mars II, то тут ситуація ще плачевніша. Виявляється, у німців банально немає програмного забезпечення для використання американських та британських ракет. Але саме ці типи боєприпасів є в Україні у великій кількості. Кажуть, що для розв’язання проблем з ПО підуть місяці.

  Як пишуть журналісти, саме “Ірис-Т” і “Марс II” вважаються системами, які принесли б Україні реальну користь. Той факт, що вони, швидше за все, будуть доставлені тільки пізньої осені або взимку особливо проблематичний, оскільки багато експертів сходяться на думці, що серпень буде вирішальним місяцем у війні в Україні. Таким чином німецька важка зброя просто не встигне допомогти ЗСУ.

  До теми: росія намагається обійти українські позиції у районі Сєвєродонецька – ISW

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!