Обличчям в асфальт: подробиці затримання на мості у Франківську

  • Нещодавно мережею розлетілося відео, на якому поліція затримує чоловіка. Він намагається вирватися, тому до нього застосовують силу та кидають обличчям в асфальт. Оскільки на мості стояв блокпост ТЦК, то спершу всі подумали, що чоловік на відео – це військовозобов’язаний, який не хотів отримувати повістку. Однак затриманим виявився 69-річний активіст та правозахисник Микола Красуляк, який вимагає перенести блокпост з моста, аби той не обвалився.

    Порушував правила дорожнього руху

    У патрульній поліції Івано-Франківської області розповіли, що отримали повідомлення про порушення правил дорожнього руху на вулиці Галицькій.

    «Прибувши на місце події, патрульні виявили чоловіка, про якого йшлося у повідомленні. Він перебував на проїзній частині дороги, чим наражав себе на небезпеку, порушував правила дорожнього руху та заважав проїзду транспорту. Інспектори неодноразово просили чоловіка зійти з дороги, не наражати себе на небезпеку та не перешкоджати дорожньому руху, проте останній не виконував законних вимог та продовжував вчиняти правопорушення», – зазначають правоохоронці.

    Патрульні чоловіка затримали та доставили у відділення поліції, де склали адміністративні матеріали за ст. 127 (Порушення правил дорожнього руху пішоходами) та за ст. 185 (Злісна непокора законному розпорядженню поліцейського) КУпАП.

    «Мобілізації чоловік не підлягає. Просимо громадян не робити завчасних висновків та не розповсюджувати неперевірену інформацію», – наголошують в патрульній поліції.

    Захищав міст

    Активіст та правозахисник організації «Захист – Є» Микола Красуляк розповів, що вже неодноразово виступав проти встановлення блокпоста ТЦК на мості. Каже, таке надмірне навантаження від автівок, які стоять у заторах, може призвести до його обвалу.

    Тож ще 22 грудня минулого року він започаткував акцію «Врятуймо пасічнянський міст». У дні, коли територіальний центр комплектування та соціальної підтримки встановлював на мості блокпост, Микола Красуляк разом з правозахисниками приходили і вимагали його прибрати. Для цього також викликали слідчо-оперативні групи.

    Крім того, правозахисна організація зверталася неодноразово з цього приводу до голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук та військового коменданта Ігоря Савчина.

    «Міст на Пасічній в аварійному стані. Блокпости мають бути на в’їздах в Івано-Франківську область, а не по місті», – наголошує Красуляк.

    Тож 15 січня чоловік черговий раз прийшов на міст, щоб добитися зняття блокпоста. Каже, коли його побачили, то одразу викликали патрульну поліцію.

    «Ми довго говорили. Я стояв не на дорозі, а збоку. А потім патрульні накинулися на мене, я вчепився руками за огорожу. Мене скинули на дорогу. Не знаю звідки взялися сили, я розвернув їх і одного скинув з себе. Тоді мені пшикнули в очі, скрутили руки та кинули об асфальт. Дихання було сперло на половину. Мене відтягли до машини, я їх просив зупинитися, бо серце хворе. Аж в машині, коли їхали, то викликали швидку до відділку поліції. Після того, як все оформили, я ще поїхав в лікарню на Мазепи. Там мене ще оглянули, зафіксували травми і промили очі, бо швидка не мала води, щоб це зробити», – розповів Красуляк.

    Незважаючи на все, Микола Красуляк запевняє, що готовий і дальше боротися за те, щоб на мості не ставили блокпост.

    Блокпости на мості – це небезпечно

    Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що до нього надходить багато повідомлень щодо блокпоста. Втім вплинути на цю ситуацію він не може.

    «Місто не керує військкоматом, не керує мобілізацією. Ми направили листи у військкомат і в обласну військову адміністрацію про те, що недоцільно робити такі блокпости, зокрема, на пасічнянському мості», – каже Марцінків.

    За словами мера, те, що там відбувається, створює проблеми насамперед для моста, який офіційно визнаний обмежено придатним. Також це створює затори і проблеми для громадського транспорту. Тому блокпост потрібно перенести в інше місце.

    «Звісно, що мобілізацію потрібно проводити, ротацію потрібно робити. Хлопці потребують заміни, але це треба робити цивілізовано. В країні, де є електронні реєстри – це можна робити цивілізованіше. Небезпечно робити такі блокпости на пасінянському мості, особливо ввечері і зранку», – додав Руслан Марцінків.

    Читайте також: Залужний заявив, що незадоволений роботою ТЦК

    Надто дорого: старий міст на Пасічну не будуть перекривати для ремонту

    Відео: https://youtube.com/shorts/rFbG6Q-kouM?si=8q4O6jJAWMJIoigF

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!