Обрядові речі: в Івано-Франківську презентували нові історичні знахідки

 • Сьогодні, 26 квітня, в Івано-Франківську презентували археологічні знахідки пшеворської культури І – ІІІ ст. н.е.

  “Знахідки цікаві, бо це обрядові речі, які використовувалися для поховання. З ними  працювали дві команди”, – розповідає Ярослав Штиркало, директор Івано-Франківського краєзнавчого музею.

  А керівник, начальник управління культури, національностей та релігій, Володимир Федорак каже, що такі знахідки — рідкісне та важливе явище, тому потрібно шукати і досліджувати такі речі.

  Нагадаємо, що ще у 2017 році Івано-Франківському краєзнавчому музею подарували кілька речей знайдених, які розшукали в селі Коростовичі Галицького району. Серед виявлених речей — меч, наконечники дротика, кресало, фібули, шпора, бронза та керамічний посуд.

  Другий набір знахідок знайдений у квітні 2016 року. Група аматорів-пошуківців під керівництвом Сергія Кирія на східній околиці села Підпечери, що на Тисмениччині, на зораному полі натрапила на рештки давнього поховання, серед яких були залишки розбитої керамічної урни. А на її  дні збереглись перепалені кістки та поржавілі залізні предмети, серед них – погнутий спис, меч, остроги та фрагменти умбона.

 • “Ми маємо археологію, яка і є історією, і також музей, де вона зберігається, тому дякуємо всім, хто долучився”, – додає історик Сергій Адамович.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!