Обряди Маланки з двох сіл Прикарпаття увійшли до спецпроєкту від Ukraїner «Зимові свята»

 • У січні цього року команда суспільно-культурного мультимедійного українознавчого проєкту Ukraїner презентувала репортажі про святкування Маланки у двох селах Івано-Франківщини. 14 січня представлено обряд із села Белелуя Коломийського району, 22 січня – із селі Пістинь Косівського району.

  Як інформують на сторінці Івано-Франківської обласної військової адміністрації, репортаж Ukraїner є частиною їх великого спецпроєкту «Зимові свята».

  Зйомки відбувалися у січні 2022 року у рамках наймасштабнішої експедиції, коли 6 знімальних груп у 6 регіонах України фіксували традиції святкування Різдва та Маланки. Всього було відзнято 19 історій.

  На Івано-Франківщині репортери працювали у згаданих селах за сприяння управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації, Снятинської і Косівської міських рад.

  Історії про різдвяні традиції прикарпатських сіл увійшли в авторську книгу Ukraїner «Різдво та Маланка», видану на основі репортажів зимової експедиції різними куточками країни, які показують, як українці зберігають і відтворюють традиції.

 • Читайте також: У Севастополі розклеюють записки “Слава Україні” й “Росії ганьба”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!