Один COVID-19 – два світи

  • Пандемія коронавірусу, безумовно, стала головною подією 2020 року. Її вплив у різних сферах життя став шоковим для багатьох держав, Україна, на жаль, не стала винятком. Ба більше, для нашої держави коронавірус став і цивілізаційним викликом.

    27 грудня всі країни ЄС отримали вакцину від коронавірусу та розпочали процедуру масової вакцинації. Також вакцину отримали Сербія, Норвегія, Швейцарія – держави, які або задекларували своє прагнення стати членами ЄС, або перебувають у тісних взаєминах з Євросоюзом. Протягом кількох днів у Ізраїлі було вакциновано 400 тисяч громадян, і тамтешній прем’єр Беньямін Нетаньягу заявив про амбіції стати першою у світі країною з повним вакцинуванням. Публічно зробив собі щеплення від коронавірусу і обраний президент США Джо Байден.

    Що маємо в Україні? «Чемпіони з боротьби з коронавірусом» (Володимир Зеленський та його команда) виглядають розгубленими, МОЗ грає з цифрами протестованих на COVID-19 настільки активно, наче закон про гральний бізнес поширився і на сферу охорону здоров’я. Лікарняних ліжок, за твердженням посадовців, вистачає, проте сімейні лікарі вкрай неохоче направляють людей, які запідозрили у себе коронавірус, на тестування. Володимир Зеленський заявив, що зробить собі щеплення за власний рахунок, завбачливо не уточнивши два факти. По-перше, він вже хворів на коронавірус, по-друге, його безкоштовно тестували практично щодня з початку пандемії. До лікарень постачають кисневі концентратори та інше необхідне обладнання Петро Порошенко та інші політики і бізнесмени. Держава хіба що імітує ефективну боротьбу з коронавірусом, не розгорнувши навіть інформаційної кампанії про доцільність щеплення від COVID-19. Тим часом проросійські сили на чолі з Віктором Медведчуком всіляко намагаються протягнути в Україну російську псевдовакцину Sputnik V, яка за фактом може бути шкідливою.

    Люди, які сьогодні перебувають біля стерна Української держави (їх обрано на демократичних виборах, і про цей факт не варто забувати), не мають зеленого поняття про соціальні наслідки коронавірусу, про його гуманітарний вплив. Їхня політика спричинила фактичне перетворення України на COVID-гетто у центрі Європи. Ми входимо з цим у наступний, невисокосний, проте від того не набагато легший рік. Рік, у якому нам знову будуть потрібні критичне мислення та готовність перемагати обставини.

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!