Олег Гончарук: Учнів 4 та 7 класів потрібно забезпечити підручниками

Сьогодні, 6 липня, в Івано-Франківську відбулося засідання колегії облдержадміністрації.

Підбили підсумки 2016-2017 навчального року та хід підготовки до нового 2017-2018 навчального року.

«Спільними зусиллями ми провели навчальний рік. Наша область не найкраща в плані дошкільної освіти, але спостерігається позитивна динаміка. Багато зроблено у Тисменицькому, Богородчанському, Верховинському та деяких інших районах», – зауважив директор департаменту освіти і науки Віктор Кімакович.

У депатраменті докладають зусиль для створення опорних шкіл. У новому навчальному році планується створення трьох опорних шкіл. Для їхнього функціонування велика увага приділяється закупівлі автобусів, за останні роки закуплено понад 30 автобусів. На плечі обласного бюджету впала професійно-технічна освіта. Але рівень її не падає, це позитивно.

Прослідковувалася певна невідповідність попиту на спеціальності. Ведеться робота щодо поліпшення матеріально-технічної бази, зокрема закуплено 1000 комп’ютерів.

Актуальним залишається незабезпеченість учнів 4 та 7 класів підручниками. Це приблизно 18%. Для кожного району це приблизно 300 тисяч гривень.

«Нам треба попрацювати, щоб зняти це питання. Для бюджетів це непідйомна сума, тож треба знайти шляхи вирішення цього питання», – наголосив голова ОДА Олег Гончарук.

В області 15% працівників освіти – пенсіонери. Але в законі чітко прописано, що вік людини не підстава для звільнення з роботи, наголосив Гончарук. Тому порадив директору Департаменту освіти і науки ОДА Віктору Кімаковичу вести діалог з педагогами, щоб врегулювати питання мирним шляхом.

Раніше ми писали, що в Івано-Франківську ця проблема тягнеться давно. Ще у вересні 2015-го через зміни в навчальній програмі школярі отримали лише половину необхідної кількості підручників – решту мали забезпечити на місцях.

Нагадаємо, Як франківські школярі “знущаються” з підручників 

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!