Олександр Шевченко: оголошення перевиборів на шести дільницях, згідно із постановою верховного суду – єдине законне рішення для ЦВК

 • Прийняти рішення про проведення повторного голосування на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №87 на виборчих дільницях № 261030; № 260536; № 260025; № 260028; № 261029; № 260019. Вчинити у такий спосіб Центральній виборчій комісії дозволяє пряма норма, яка міститься у п.8 ч.3 ст.16 Закону України «Про Центральну виборчу комісію».

   Саме на цю норму права посилається Велика Палата Верховного Суду у постанові від 1 травня як на підставу своїх висновків щодо визначення порядку встановлення дійсних результатів виборів.

  Про це у своєму зверненні заявив кандидат у народні депутати України Олександр Шевченко.

  Нагадаємо, 6 травня Центральна Виборча Комісія розповсюдила заяву про те, що вона здійснює «пошук найоптимальніших дій та рішень», які можуть бути вжиті з метою встановлення достовірних результатів виборів. Це сталось після того, як Постановою Великої Палати Верховного Суду від 01.05.2021 р. було визнано протиправними дії ЦВК щодо встановлення 22 квітня 2021 р. результатів виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87. Та визнано протиправним і скасовано протокол ЦВК.

  «Така заява ЦВК в сукупності з очевидним затягуванням з її боку виконання приписів Постанови Великої Палати Верховного вказує на те, що Центральна Виборча Комісія черговий раз намагається здійснити заходи, які можуть призвести до легалізації нечесних результатів виборів. Закликаю ЦВК припинити свою відверту бездіяльність, дотримуватись закону, виконати рішення Великої Палати Верховного Суду і діяти об’єктивно», – зазначив Олександр Шевченко.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!