Ольга Кукудяк

 • Франківчанка Ольга Кукудяк неабияк тямить у кравецькій справі. Ще б пак! Це родинне діло, яке започаткували ще її батьки. Мама була дипломованим закрійником, який сьогодні є рідкістю, а тато шив чудесні вироби зі шкіри. Нині, аби пошити щось у Ольги, треба записуватися щонайменше за місяць наперед, бувало таке, що й за півроку. Всі її клієнтки стверджують, що у речах, які створені руками цієї кравчині, є частинка душевного тепла. Колись Ользі пропонували змінити формат роботи – замість індивідуального пошиття, де, як правило, з клієнтами купа мороки, створювати вбрання для продажу в крамницях. «Але я так не можу, – усміхається кравчиня. – Я мушу бачити людину, для якої шию, поспілкуватися з нею, відчути її характер і енергетику…»

  Майстриня працює тільки з жінками – їй цікавіше створювати одяг для панянок. Найсмішніше те, що для себе вбрання Ольга купує лише в магазинах – їй просто не вдається пошити самій собі. «Й досі не можу зрозуміти цього парадоксу, але вже змирилися», – усміхається вона.

  Робочу майстерню Ольга облаштувала вдома. Працює з самого ранку до вечора. Каже, що не втомлюється, бо дуже любить свою справу. Більшість клієнтів уже роками шиють одяг у цієї кравчині. Декотрі з них ще «шилися» навіть у батьків Ольги. До речі, майстриня до кожного пошитого виробу прикріплює свою фірмову етикетку з власним іменем та прізвищем, які написані українською мовою. На цю ідею наштовхнули її самі ж клієнтки.

  Найстрашніше для Ольги, якщо річ, котру вона пошила, так і не будуть носити, а закинуть у шафі. Тому вона потім завжди телефонує своїм клієнткам, запитує, чи задоволені вони виробом, чи вбирають його, чи, можливо, треба якось «оживити» річ або переробити її.

 • Майстриня каже, що мода дуже стрімко міняється. В середині 2000-х був просто шквал замовлень на пошиття брючних костюмів, а тепер їх ніхто не хоче. Ольга вже навіть почала забувати технологію пошиття жакетів. Зараз у тренді – коктейльні сукні, різноманітні блузи та вишиванки.

  Наталя МОСТОВА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!