Опалення для калуських лікарень знову подорожчало

 • 25 січня виконавчий комітет Калуської міської ради затвердив тарифи на теплову енергію для ТОВ «Калуштеплоенерго» і ТОВ «Приваттеплоенерго».

  Перше підприємство надає послугу з теплопостачання для Калуської ЦРЛ, друге — для Калуської міської лікарні та Голинського ліцею. Для обох цих підприємств тариф на опалення востаннє переглядали менше як пів року тому, наприкінці вересня. У господарській діяльності вони використовують альтернативні види палива, інформують “Вікна”.

  Проєктами рішень пропонували встановити ідентичні тарифи для обох підприємств — 2987,87 гривень за Гкал без податку на додану вартість або близько 3,6 тис. гривень з ПДВ. Це на 50% вищий тариф, ніж той який затвердили у вересні і який діяв досі (1940,13 гривень за Гкал без податку на додану вартість або понад 2,3 тис. гривень  з ПДВ).

  Тариф рахували відповідно до методики, у розмірі 90% від середньозваженого тарифу на теплову енергію, вироблену з використанням природного газу, для потреб населення, установ та організацій, що фінансуються з державного чи міського бюджетів по області. На січень він становить 3319,86 гривень без ПДВ. Тобто підвищення тарифів на опалення на газі дає підстави виробникам тепла, які використовують альтернативне паливо (наприклад, дрова) клопотати про відповідне підвищення і своїх тарифів.

  Проте на засіданні виконкому запропонували встановити менший тариф — 2500 гривень за Гкал без ПДВ або 3000 гривень з ПДВ. Тобто зі знижкою у розмірі 600 гривень. Заперечень до такого варіанту не було.

  Відтак послуга з теплопостачання для лікарень подорожчає приблизно на 700 гривень за Гкал (а не на 1,3 тис. гривень як пропонували). Це суттєвий ріст. Наприклад, у вересні проти попереднього опалювального сезону ріст склав всього 400 гривень за Гкал. Відповідно додаткові витрати ляжуть на міський бюджет. 

  Читайте також: У Калуші на коронавірус масово хворіють посадовці

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!