Оплачувані суспільно корисні роботи: скільки безробітних долучилися до ініціативи на Прикарпатті

 • Івано-Франківський обласний центр зайнятості залучив до суспільно корисних робіт майже дві сотні людей. Про це “Суспільному” повідомив директор установи Василь Цимбалюк.

  За його словами, така праця є тимчасовою для безробітних в умовах воєнного стану. За місяць суспільно корисних робіт працівники отримують мінімальну заробітну плату.

  Зібрати та переробити гілля та сухостій для опалення сільської котельні зголосилися кілька безробітних у селі Ганнусівка Єзупільської громади. Надія Мельник — одна із них. Жінка за освітою — медсестра, але вже тривалий час не може влаштуватися за фахом.

  “Робота зараз триває до 21:00-22:00, а у нас транспорт їздить до 20:00. Ми не маємо змоги добиратися. Якщо ж в Івано-Франківську працювати та винаймати житло — це дуже дорого”, — каже Надія Мельник.

  Усі працівники суспільно корисних робіт стоять на обліку в центрі зайнятості. Оплата — мінімальна заробітна плата у розмірі 6 700 грн, пояснює директор установи Василь Цимбалюк.

  “Ми підписуємо договір з громадами, в яких люди виконують різні роботи. Це праця із соціально незахищеними верствами населення (наприклад, супровід людей з вадами зору), відновлювальні роботи або ремонт. Це те, чого потребує та чи інша громада під час воєнного стану”, — пояснює Василь Цимбалюк.

  У Єзупільській громаді на суспільно корисні роботи зголосилися шестеро місцевих жителів та вимушена переселенка із Запоріжжя, розповідає староста Ганнусівки Галина Соколюк.

 • “Йдуть працювати у теплиці у Стриганці. Там є лохина, але це — сезонна робота. Зараз допомагають щепу подавати, гіллячки. Вони готові далі працювати. Робота в селі завжди є”, — каже Галина Соколюк.

  За словами директора обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка, окрім Івано-Франківщини, таку робочу альтернативу пропонують ще у 16 областях України.

  Читайте також: Українці за кордоном зможуть отримувати пенсію поштою

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!