Орієнтовна кількість хворих з ВІЛ в Івано-Франківській області – більше 15 тисяч

1 грудня у фортечній галереї «Бастіон», за ініціативи Івано-Франківського державного центру естетичного виховання спільно з департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, обласним центром «Здоров’я» і обласним Товариством Червоного Хреста, розпочалась виставка обласного конкурсу плакатів серед студентів вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації та учнів професійно-технічних навчальних закладів під девізом «Скажемо СНІДу НІ! Майбутнє без СНІДу».

Захід приурочено до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом, згідно програми  Національної координаційної ради з питань запобігання поширення ВІЛ-інфекції/СНІДу, спрямованого на вдосконалення багатогалузевих підходів до профілактики ВІЛ/СНІДу серед студентської та учнівської молоді, з метою пропаганди здорового способу життя і зниження впливу негативних наслідків епідемії ВІЛ-інфекції на суспільство.

«Проблема на сьогоднішній день зі СНІДом залишається актуальною, адже збільшується кількість ВІЛ-інфікованих і тих, кого беремо на облік вперше, – зазначив лікар-епідеміолог обласного Центру СНІДу Володимир Місюра. – З моменту вперше виявленого у 1997 році з ВІЛ-статусом в Івано-Франківській області, зареєстровано 1600 осіб». За його словами, такі дані говорять про те, що орієнтовна кількість хворих з ВІЛ більше 15 тисяч. Серед причин недовиявленості фахівець називає людську байдужість до свого здоров’я. Найчастіше це захворювання виявляють у людей, коли ті по своїй необхідності звертаються в медичні заклади, або вагітність, або здача крові як донора, або недуга, де лікарі помічають підозру на ВІЛ-інфекцію.

 Як повідомив спеціаліст, у порівнянні з минулими роками, коли переважав шлях передачі ВІЛ/СНІДу через вживання ін’єкційних наркотиків, на даний час основним таким шляхом вважається статевий. Саме тому лікар закликає усіх не бути байдужими в першу чергу до себе, свого здоров’я, знайти в собі сміливість і пройти тест на ВІЛ-інфекцію в будь-якому лікувально-профілактичному закладі області.

Під час заходу журі у складі директора Івано-Франківського державного центру естетичного виховання М. Кузбита, заступника голови обласного Товариства Червоного Хреста О. Вільчинської, в.о. заступника директора ІФДЦЕВ С.Деделюк, завідувача обласного центру «Здоров’я» Т.Мислицької, лікаря-методиста ОЛЦЗ Т.Зозуляк та лікаря епідеміолога Центру СНІДу В.Місюри відзначили кращі роботи студентів навчальних закладів. У традиційному конкурсі брали участь студенти Снятинського коледжу ПДАТУ, Івано-Франківського базового медичного коледжу, Івано-Франківського коледжу ресторанного сервісу і туризму НУХТ, Косівського училища прикладного та декоративного мистецтва ЛНАМ, Рогатинського державного аграрного коледжу, Прикарпатського лісогосподарського коледжу, учні ЦПТО№1, ВПУ №21, Отинійського ПЛЕТ, Войнилівського ПЛ, ДВНЗ «КПЛСП», ВПУ СОТ, ПТУ №11.

Загалом на конкурс представлено  55 тематичних плакатів із 15 вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації та 19 професійно-технічних навчальних закладів області.

Нагадаємо виставка плакатів триватиме у фортечній галереї «Бастіон» до 7 грудня. 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!