ОСББ у Франківську отримало понад мільйон гривень відшкодування від Уряду

 • Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку по вулиці Хоткевича, 54 в Івано-Франківську, що має назву “Китайська стіна”, отримало відшкодування від Уряду за програмою “теплих кредитів”.

  Про це повідомив депутат міської ради Стефан Магас: 

  “Одна з найприємніших та очікуваних новин для ОСББ “Китайська стіна”. Вчора, 19 вересня, на рахунок в банк з відшкодування по Теплих кредитах від Держенергоефективності надійшли кошти в сумі 1 076 316,61 гривень“, – розповідає франківець.

  Стефан Магас каже, що ОСББ взяло кредит в банку, на суму 2 554 385 гривень, для проведення робіт з утеплення другого корпусу будинку. Відповідні документи про виконання робіт банк направив у Київ 9 вересня:

  “Пройшло всього 10 днів і відшкодування отримано. З нетерпінням чекаємо відшкодування з міського бюджету”, – написав депутат.

  Варто зазначити, що головою ОСББ на Хоткевича, 54 є франківка Оксана Іванюк. Нагадаємо, нещодавно міський голова Руслан Марцінків закликав мешканців багатоповерхівок об’єднуватися у ОСББ, адже, за його словами, зовсім скоро це стане єдиним шляхом для франківців, щоб навести лад у своїх будинках.

  Довідково.

  З жовтня 2014 року для населення та ОСББ діє розроблена Держенергоефективності та запроваджена Урядова програма «теплих кредитів».

  Програмою передбачено відшкодування з держбюджету у таких розмірах:

  • 20% суми кредиту (але не більше 12 тис. грн) на придбання негазових/неелектричних котлів для фізичних осіб;
  • 35% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн) на придбання енергоефективного обладнання/матеріалів для фізичних осіб – власників приватних будинків;
  • 40% суми кредиту (але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру) для ОСББ/ЖБК, як юридичних осіб, для загальнобудинкових заходів.

  Якщо позичальником є фізична особа, яка отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, то розмір відшкодування становитиме 35% як за напрямком придбання котлів, так і для інших енергоефективних заходів, але не більше 12 000 гривень.

  Якщо в складі ОСББ є родини-отримувачі субсидії, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40% і 70% — залежно від кількості квартир-субсидіантів.

  Уповноваженими на видачу “теплих”  кредитів в рамках програми є 4 державні банки: ПриватБанк, Ощадбанк, Укргазбанк та Укрексімбанк.

  Детальні роз’яснення щодо участі в Урядовій програмі з енергоефективності можна отримати в Call-центрі Держенергоефективності за телефонами: (044) 296-71-60, 292-32-57 та e-mailenergoefect@saee.gov.ua,energoefect2@saee.gov.uaenergoefect3@saee.gov.ua.

  Також, наголошуємо, що в 2019 р. продовжують діяти місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів, за якими надається додаткова компенсація (з місцевих бюджетів) по тілу або відсотках за «теплими» кредитами.

  Детальну інформацію про додаткову підтримку можна знайти на Інтерактивній карті місцевих програм здешевлення «теплих»кредитів: http://saee.gov.ua/uk/programs/map.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!