Отримати землю під сільгоспугіддя можна буде тільки через аукціон

 • Отримати землю під сільгоспугіддя можна буде тільки через аукціон. Верховна Рада внесла зміни до Земельного кодексу в частині проведення земельних торгів. Причому це правило поширюється на всіх, починаючи з комунальних і державних підприємств і закінчуючи приватними фермерами, пишуть finance.ua з посиланням на Вісті.

  «Найсерйозніша схема, яка була ліквідована – не конкурентне і не прозоре виділення під фермерство земельних ділянок, та ще й без обмеження по площі», – розповів президент асоціації «Земельний союз України» Андрій Кошиль.

  Сільрада без аукціону могла виділити, наприклад, 100 га сільгоспземлі на термін до 50 років по найбільш мінімальній ставці – 3% від нормативної оцінки, а міг 10 га на сім років за ставкою 12%. «Найпопулярніша схема – виділення ділянки «своїй» людині за мінімальною ставкою на максимальний термін. І ця людина здавала землю в суборенду. Ось такий простий і вигідний бізнес», – навів приклад Кошиль.

  При цьому зберігається прописана в законі норма про право громадян на 10 соток землі для індивідуального будівництва і до 1 га під ведення сільського господарства.

  У населених пунктах практикувалася і схема отримання землі через комунальне підприємство. Сільська або міська рада виділяла безкоштовно ділянку землі якомусь КП, а те передавало його в суборенду комерційній організації.

  selkhozzemli-v-ukraine-dolzhny-prodavatsya

  Нагадаємо, у Бурштині скінчилася земля атовцям.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!