Отримував діаліз сім років: лікарі розповіли деталі трансплантації нирки від прикарпатця

 • Сьогодні, 12 жовтня, від опівночі до ранку в обласній клінічній лікарні проходила трансплантація нирки від посмертного донора.

  Як йдеться на сторінці Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, донором став 54-річний франківець, який помер внаслідок важкої черепно-мозкової травми. Згоду на донорство підписали його рідні, а нирку отримав 31-річний львів’янин, який до того перебував на обліку та отримував діаліз упродовж семи років.

  Пересадку лікарям допомагала здійснювати команда колег із Клінічної лікарні швидкої медичної допомоги м. Львова та Київського Інституту серця.

  Вони ж допомагали із вилученням органів. Серце і печінку повезли у супроводі патрульної поліції до Львова, де ці органи пересадили чоловікові та жінці.

  За словами медичного директора Андрія Яворського, сьогодні на обліку в Івано-Франківській області перебуває 180 людей, які потребують заміни органів.

  Як стверджує генеральний директор Остап Грищук, відтепер ми можемо спільними зусиллями рятувати життя українців вдома.

  “Сьогодні відбулася історична подія, яка стала початком великого проєкту з порятунку життів: коли людина може послужити людині, коли свою згоду на благородну справу можуть дати родичі постраждалого, а лікарі професійно та злагоджено виконати свою роботу. Ми докладатимемо максимум зусиль, щоби люди могли отримати належну допомогу в нашому закладі”, – зазначає Остап Грищук.

 • Адміністрація лікарні дякує також за вболівання команді МОЗ, яка цієї ночі також була на зв’язку з нами. За інформацією Міністерства, це 39-те мультиорганне вилучання в цьому році.

  “Якщо минулого року ми зробили усього 9 трансплантацій серця, то цьогоріч уже 18, – говорить генеральний директор Директорату високотехнологічної допомоги та інновацій МОЗ України Василь Стрілка. – Цілеспрямована державна політика в цьому питанні дає свої результати. Зрештою, трансплантація є показником рівня медицини загалом, тож злагоджений механізм всіх служб лікарні в цьому напрямку та добра координація з боку адміністрації закладу підтверджує належну готовність і бажання впроваджувати якісні зміни”.

  Нагадаємо, у Франківську вперше трансплантували нирку від посмертного донора

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!