П’ять мільйонів гектарів землі в Україні приватизували незаконно, – Держгеокадастр

 • Понад 5 мільйонів гектарів земель в Україні були незаконно виведені у приватну власність через механізм безоплатної приватизації за роки незалежності.

  Про це заявив глава Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Роман Лещенко в ефірі “Свободи слова”, пише “Економічна правда”.

  “Точно можу сказати на всю країну, що понад 5 млн гектарів земель сільськогосподарського призначення державної форми власності виведені в приватну власність через механізми так званої безоплатної приватизації”, – сказав він.

  Наразі все це виводиться в електронний реєстр та оцифровується.

  “Наступного року ми покажемо усіх – реєстрацію, коли отримали, коли були при посаді, на кого оформлювали, на кого з членів своєї родини, покажемо 5-місячних дітей, на яких оформляли, їхніх кумів-братів-сестер. А  найголовніше – ми покажемо “сітки” сформованих латифундій у приватній власності, які вимірюються сотнями тисяч гектарів землі на території України”, – додає Лещенко.

  Він запевняє, що масиви документів уже сформовані. Для прикладу Лещенко розповів, що на Вінниччині з 2014 року було виведено понад 80 тисяч гектарів землі у приватні руки. За його словами, за цим стоять п’ять сімей, пов’язаних між собою.

 • “У нас є кадастровий номер, власник і дата набуття власності – по 2 гектара. І нехай пояснюють люди, як на Полтавщині вони оформили нафтогазові родовища по 2 га, а там за дивним збігом обставин сформувалися надра – чи запаси літію, чи запаси бурштину, чи інших корисних копалин”, – пояснює Лещенко.

  За словами керівника Держгеокадастру, станом на 16 жовтня понад 300 кримінальних проваджень щодо безоплатної приватизації земель вже сформовані та надані правоохоронним органам.

  Читайте також: На Прикарпатті навчальний заклад незаконно “здав в оренду” 300 гектарів землі

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!