Росія панікує через створення ПЦУ і просить світ її не визнавати

Російська православна церква (РПЦ) планує звернутися до предстоятелів і синодів помісних православних церков світу з проханням не визнавати автокефальну Православну церкву України.

Відповідне рішення прийняв синод РПЦ на своєму засіданні 28 грудня, пише ТСН.

Крім того, Москва хоче закликати інші помісні церкви підтримати позбавленого статусу митрополита Київського Онуфрія з Московського патріархату, а також священиків і парафіян цієї церкви.

Позбавлення Московського патріархату права називатися Українською православною церквою в РПЦ називають “грубим порушенням принципу невтручання держави в життя релігійних громад, закріпленого Конституцією України”.

Нагадаємо, Верховна Рада України 20 грудня ухвалила законопроект, яким передбачається перейменування Української православної церкви Московського патріархату в Російську православну церкву в Україні.

Як повідомляв “Галицький кореспондент”, 15 грудня 2018 року Об’єднавчий собор обрав предстоятелем майбутньої автокефальної помісної православної церкви в Україні 39-літнього митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія (Сергія Думенка), який є намісником предстоятеля УПЦ КП Філарета.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!