Патент на ксерокс та Суперкубок УЄФА “Динамо”: 6 жовтня в історії

 • “Історія – це наука про те, чого вже нема й не буде”.  Не гайте часу – будьте спостережливими, адже сьогоднішній день може бути  визначним.

   У 1701-му році  Києво-Могилянській колеґії надано статус академії.

  1768-го  розпочалася російсько-турецька війна, що завершилася 1774 року підписанням Кючук-Кайнарджийського миру, внаслідок якого Російська імперія отримала вільний вихід до Чорного моря.

  1829-й рік  –   перший пробний пробіг від Манчестера до Ліверпуля здійснив паротяг “Ракета”, збудований англійським винахідником Дж. Стефенсоном.

   У  1911-му  між Японією і Каліфорнією здійснено сеанс першого  трансатлантичного радіозв’язку.

   З японського військового корабля було передане повідомлення, прийняте на відстані більше 9 тисяч кілометрів у Сан-Франциско.

  В  1927-му  компанія “Уонер Бразерз” провела прем’єру першого звукового фільму “Співак джазу” з Елом Джонсоном у головній ролі.

  Стрічка не була озвучена повністю в сучасному розумінні цього слова, а являла собою комбінацію “німих” і синхронно озвучених діалогових сцен. “Співака джазу” вважають першим звуковим фільмом, хоча ще в 1926 році на екрани вийшла стрічка “Дон Жуан”, демонстрація котрої супроводжувалась відтворенням платівки, на котрій була записана синхронізована з подіями на екрані музична тема. Однак Ел Джонсон у “Співаці джазу” виголосив дві фрази, котрі й поставили крапку в історії німого кіно – в 1930 році “німі фільми” вже стали історією.

  1942-го  американець Честер Флойд Карлсон отримав патент на ксерографічний процес створення електростатичних копій. На своєму винаході Карлсон заробив понад 150 мільйонів доларів, 100 з яких він віддав на благодійницькі цілі.

   У 1948-му  в Ашгабаді стався один із найпотужніших землетрусів у світі, що спричинив великі людські жертви. Тепер у Туркменістані цього дня відзначається День поминання.

   6 жовтня  1975-го року Київське “Динамо” виграло європейський Суперкубок з футболу.

 • 1979 – уперше в історії Папа Римський – Іван Павло II – відвідав Білий дім у Вашингтоні

  1991 – президент СРСР Михайло Горбачов заявив про ліквідацію радянської ядерної зброї малої дальності та зняття всіх видів тактичної ядерної зброї з кораблів, підводних човнів та авіації ВМС наземного базування

  1994 – сват президента України Леоніда Кучми Анатолій Франчук призначений головою Ради міністрів Криму

  1995 – Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про створення Черкаського державного університету

  1998 – Верховна Рада України прийняла закон “Про оренду землі”

  1999 – президент Чечні Аслан Масхадов оголосив у республіці воєнний стан і закликав мусульман усього світу почати джихад проти Росії

  За матеріалами ТСН та Історичної Правди 

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!