Пацієнту, дружина якого поскаржилась у НСЗУ, повернули кошти за лікування

 • Лікарня відшкодувала пацієнту понад 37 тисяч гривень за лікування інсульту.

  Кошти медзаклад узяв неправомірно. Адже лікування інсульту покривається Програмою медичних гарантій. Встановити справедливість допомогла скарга до Національної служби здоров’я України.

  Лариса Шацька подзвонила на гарячу лінію НСЗУ та розповіла суть проблеми. Її чоловіка Ігоря з інсультом забрала «швидка» та доправила до Центральної районної лікарні у місті Ковель Волинської області. Там хворому ввели дві ін’єкції, і таким чином стан чоловіка стабілізували, повідомляє Національна служба здоров’я.

  За ці процедури Ларису Шацьку попросили сплатити до каси «благодійний внесок» – 34 тисячі гривень. Перебуваючи у шоковому стані через хворобу чоловіка, жінка не заперечувала та заплатила гроші. При цьому додатково платила, з її слів, за все, що говорив лікар.

  Згодом Лариса дізналася, що лікування інсульту безоплатне. Кошти за медичну допомогу, обстеження, ліки, а також витратні матеріали лікарня отримує від НСЗУ. Тому вимагання чи одержання грошей від пацієнта є неправомірним.

  Отримавши скаргу, Національна служба здоров’я України звернулася до медзакладу за роз’ясненням. Представники лікарні у свою чергу попросили в пані Лариси докази того, що кошти були сплачені. В результаті медзаклад повернув пацієнту понад 37 тисяч гривень, неправомірно взяті за лікування інсульту.

  До теми: На Прикарпатті за тиждень вакцинували 630 осіб

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!