Печеніжинська ОТГ перемогла у “Громаді на мільйон” завдяки малині

 • Сьогодні, 11 березня, вийшов фінальний випуск передачі “Громада на мільйон”.

  До фіналу проекту потрапили Бузька та Печеніжинська ОТГ, які змагались за головний приз, проте на бізнес-бал з нагоди визначення переможця приїхали представники майже всіх громад-учасниць.

  Щоб отримати 1 мільйон гривень, фіналісти за 3 хвилини представили свою бізнес-ідею та переконували інвесторів, що саме вони гідні перемоги.

  Крім того, власник найбільшого фермерського господарства з вирощування овець Дмитро Огньов визначив, хто отримає отару з 30 племінних тварин для створення власної ферми. Нагадаємо, одним із завдань для учасників у минулих випусках було будівництво кошари для овець, яка б відповідала найвищим стандартам.

  У Печеніжинській ОТГ фермер Василь Стефурак створив кошару, яка відповідала всім вимогам Дмитра Огньова, та пообіцяв, що вівці будуть пастися на карпатських полонинах. У Бузькій же громаді фермерством вирішив зайнятись її 27-річний голова Юрій Заволока, який зробив багато елементрів кошари своїми руками.

  На бал принесли ягня породи меринос, яке й “оголосило” переможця змагання за овець. Ним стала Княгининівська ОТГ, що знаходиться на Волині, та фермер Олександр Джус. Фіналісти ж залишились без овець. Ще один заохочувальний приз – навчальну поїздку до Польщі – виграли представники Скала-Подільської громади.

  У фіналі першим свою Бузьку громаду та її бізнес-ідею представив Юрій Заволока. Він запропонував будівництво консервного заводу, адже, за його словами, місцеві фермери підтримують таку пропозицію – адже це і робочі місця, і гроші в бюджет, і багато іншого. Втім, бюджет цього проекту склав 32 мільйони гривень, і ведучі не змогли зрозуміти, де Бузька ОТГ візьме ще 31 мільйон.

  Потім 48-річний голова Печеніжинської ОТГ Ігор Довірак представив свій проект – вирощування малини. За його словами, Прикарпаття має унікальні кислі грунти, якими добре живиться ця рослина. У громаді вже є шість гектарів малини. В ОТГ планують придбати обладнання – камеру шокової заморозки, приміщення та багато іншого, що потрібно для промислового вирощування малини. Вартість проекту складе 1 мільйон 700 тисяч гривень. Також Ігор Довірак повідомив, що у громади є укладена домовленість із великою європейською компанією з переробки ягід.

  Ведуча Ірина Озимок оголосила переможця, а на сцену винесли головний приз – один мільйон гривень. Під бурхливі оплески залу перемогу здобула Печеніжинська ОТГ. Бузька ж громада отримала другий приз – сертифікат на 250 тисяч гривень від програми USAID DOBRE.

   

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!