Пекельна ніч у Ворохті

 • Незадовго до опівночі, 3 лютого, у селищі Ворохта трапилася пожежа – вогонь спалахнув у двоповерховому дерев’яному будинку. У той момент у помешканні перебували четверо людей: 35-річна жінка, її доньки віком чотири та пів року, а також 41-річний сусід, який прийшов на порятунок.

  У підпалі правоохоронці підозрюють співмешканця потерпілої та батька її наймолодшої донечки.

  Що ж трапилося тієї пекельної ночі та чому чоловік так жорстоко вчинив – з’ясовував «Галицький кореспондент».

  Батьківський гнів

  Тетяна Тіщенко та Дмитро Остроушко познайомилися два роки тому. Невдовзі у них народилася маленька донечка. Але пара не змогла жити у любові та злагоді. Їхні сварки часто переростали у насильство.

  Тетяна неодноразово просила чоловіка піти геть та не повертатися. Коли слова не діяли – звернулася до поліції. Жінка написала на батька своєї дитини не одну заяву. Поліція проводила з ним бесіди, а Дмитро писав розписки, що більше на тій вулиці не з’явиться. Однак обіцянки були тільки на папері. Він приходив до будинку Тетяни, який вона винаймала, бив вікна, вибивав двері, псував речі, ламав меблі. Коли нищити у домі вже було нічого, бив жінку та її дітей.

  У Яремчанському суді злочинні дії Дмитра кваліфікували за ст. 126-1 ККУ  (домашнє насильство) та призначили йому покарання у вигляді арешту строком на чотири місяці. Він не погодився з присудом і подав скаргу до Івано-Франківського апеляційного суду. 3 лютого відбулося засідання, на якому колегія суддів залишила скаргу обвинуваченого без задоволення. Відразу після слухання засуджений почав погрожувати Тетяні, що він її спалить.

  Жінка перелякалася, тому попросила свого сусіда Романа Ткачука, щоб він переночував у них вдома, якщо раптом Дмитро прийде втілювати свої погрози.

  «Він погодився. Ми повечеряли і лягли спати: я з дітьми у кімнаті, а сусід на кухні. Прокинулася від того, що Роман закричав: тікайте швидко, бо ми горимо. Він вибив двері, я взяла дітей та почала бігти, у чому була», – пригадує жінка.

  Коли двері відчинилися, вітром ще більше роздмухало полум’я, Роман відчув на тілі опіки. Тетяна думала тільки про дітей. Обох взяла на руки та побігла до сусідки.

  «Він мені завжди погрожував. Казав, що спалить, заріже, заб’є до смерті. Я просила його не приходити, але до нього не доходило. Вибивав вікна і двері. Нічого не могла зробити. Коли починала конфлікт, він відразу бив дітей», – каже Тетяна.

  Оксану Цвєткову, яка живе за 50 метрів від Тетяни, розбудив серед ночі страшний крик під вікнами. Коли вона відхилила штори, то побачила величезний вогонь.

  «Близько 23 години почули крики, дуже стукали діти по вікнах. Таня прибігла боса з дітьми на руках, вони не мали нічого з собою. За ними прийшов Роман. Він дуже обпікся, тому йому допомагали», – пригадує сусідка.

  Поки приїхала бригада швидкої допомоги, потерпілим надавали медичну допомогу, як могли. За словами пані Оксани, і медики, і пожежники їхали довго через поганий стан дороги.

  «Ремонт дороги нам обіцяють вже дуже давно. Машини стояли 20 хвилин, не могли ніяк доїхати. Дітей позамотували, у що могли, та віднесли до швидкої. Романа чоловіки зносили на руках, бо він уже не міг йти», – каже жінка.

  У ту ніч спокійно спати не міг ніхто. Усі позбігалися подивитися, що ж таке трапилося. До лікарні відправляли потерпілих також гуртом: давали гроші та речі першої необхідності. Не було серед небайдужих тільки батька постраждалої дитини – Дмитра.

  У лікарні медики оглянули потерпілих. У Тетяни опіки обличчя та рук, у 4-річної дівчинки обпечені рука, плече та нога, а у наймолодшої – вухо та рука. Лікарі встановили, що опіки першого та другого ступеня. Сусід Роман постраждав найбільше: він сильно обпік собі руки та ноги. Його відразу помістили у реанімаційне відділення.

  Незразкова мати

  Сусідка Оксана розповідає, що поліція до цього будинку приїжджала через день. Тетяна часто прибігала до них побита, просила пустити заночувати з дітьми, бо не мала куди йти, а Дмитра вона боялася.

  «Він постійно бив її та дітей. Це вже було просто нестерпно. Якщо він не випивав, то був менш-більш нормальним. Знаю про випадок, коли він на заводі одного хлопця побив, заяву на нього тоді писали», – говорить Оксана Цвєткова.

  Любов Кіщук, мати Тетяни, переконана, що Дмитро готувався до злочину, адже напередодні він зняв вхідні двері до під’їзду. Жінка розповідає, що двері до помешкання, де спали дочка і внуки, він підпер кріслами й іншими речами, щоб ті не могли вийти. Також облив бензином сходи та розбив вікно у одній з кімнат, щоб вітер допоміг вогню швидше поширюватися. Жінка каже, що у квартирі вигоріло все, знищені всі документи. Вона переконана, Дмитро це робив їм на смерть.

  Мати хотіла, щоб донька покинула цього чоловіка. Просила, щоб вона поїхала до батька у Харківську область чи у Яремче, де їй пропонували прихисток у Центрі матері та дитини.

  «Я просила, щоб вона десь поїхала, щоб він дав їй спокій. Як тільки вона вийшла з пологового з найменшою дитиною, він озвірів. Він її бив до такого стану, що неможливо було впізнати. По голові бив, кров текла, ніс переламаний, ребра, тріщина у нозі була. Він катував її. Поліція тільки приїжджала і їхала. А коли забирала його, то він все одно повертався», – розповідає Дмитрова теща.

 • Про життя доньки Любов розповідає з болем в очах. Каже, що донька час від часу зловживала алкоголем. У такому стані й сама підіймала руку на своїх дітей. До слова, їх у неї п’ятеро, й усі дівчатка. Аби вберегти онучок, жінка була змушена позбавити рідну доньку батьківських прав на трьох старших дівчат. Уже чотири роки 16-літня, 14-літня та 10-літня Тетянині донечки живуть з бабусею Любою та прабабусею в одній невеликій квартирі.

  «Коли відбувався процес позбавлення батьківських прав, Таня була вагітна четвертою дитиною. Більше я дітей не забираю. Я не маю де з ними усіма жити, а ще маю стареньку маму. Зараз з дочкою проживає двоє дітей, але жоден батько не цікавиться ними», – говорить пані Люба.

  Жінка каже, що спершу думала, що Таня, можливо, сама провокує чоловіка на такі вчинки. Але потім вона дізналася, що Дмитро регулярно б’є також свою маму та батька.  

  «Він – тиран у сім’ї. Також вживав алкоголь. Може, він не хотів, щоб дочка випивала, але ж за це не вбивають. Яка б вона не була, Таня жила у своїй квартирі, за яку сама гроші платила. Все у хаті було. Але він все те нищив. Робив собі все, що хотів, бо відчув безкарність. Дмитро навіть своїй сестрі казав, що підпалить Таню з дітьми. Вона думала, що він просто так говорить, але не зробить цього. Якби мені про це раніше сказали, я б всю ніч там коло будинку чергувала. Скільки живу, вперше бачу таке, щоб тато підпалив свою дитину. А вона ще й копія його, схожі дуже», – розповідає Любов Кіщук.  

  Жінка пригадує, що Дмитро кілька разів перестрівав її на вулиці, коли вона йшла ввечері додому. Також він стежив за старшими дівчатами, дзвонив їм, писав усілякі дурниці у повідомленнях.

  «У нас в сім’ї чоловіків немає. Що ми самі можемо зробити? Він ще й нас підпалить, маніяк якийсь», – переймається пані Люба.

  А жити де?

  Наразі усі потерпілі перебувають в лікарні. Дівчатам зробили кілька перев’язок, а Романа перевели з реанімаційного відділення у звичайну палату. Він і далі під крапельницею. За словами його матері, він уже нормально спілкується та самостійно їсть. За прогнозами медиків, лікування триватиме ще близько трьох місяців.

  Тетяна Тіщенко каже, що найбільше її зараз хвилює, куди вона з дітьми має повернутися після лікарні.

  «Мешканці села нам трохи допомогли з грошима та речами, але у нас немає даху над головою», – говорить вона.

  Що робитиме дочка далі зі своїми дітьми, пані Люба також не знає. Каже, що на перший період винаймуть їм будь-яку квартиру, щоб був дах над головою, а потім вже шукатимуть кращі варіанти.

  Голова Ворохтянської селищної ради Микола Йосипчук запевняє, що потерпілим обов’язково надаватимуть матеріальну допомогу. Селяни активно допомагають Тетяні та її дівчаткам, до благодійництва долучилася церква.

  «Щодо житла, то вільної комунальної квартири, у яку б ми могли їх поселити, у нас немає. Можемо надати дах над головою – в амбулаторії є декілька кімнат, тимчасово вони зможуть пожити там», – каже селищний голова.

  Доконаний замах на вбивство

  Отримавши виклик, яремчанська поліція відразу виїхала на місце пожежі. Як було встановлено, загоряння виникло у коридорі другого поверху дерев’яного житлового будинку на шість квартир. Вогонь повністю знищив другий поверх і пошкодив перший.

  Правоохоронці з’ясували, що до виникнення пожежі причетний 28-річний мешканець Ворохти, який був співмешканцем 35-річної Тетяни. Під час допиту Дмитро зізнався поліцейським, що підпалив будинок.

  За фактом пожежі поліція відкрила кримінальне провадження за ч. 2 ст. 194 ККУ (умисне знищення або пошкодження майна). Однак згодом зловмисні дії Дмитра перекваліфікували. Тепер чоловіку інкримінують  ч. 2 ст. 15, п. п. 1, 2, 5 ч. 2 ст. 115,  ч. 2 ст. 194  Кримінального кодексу України (доконаний замах на вбивство двох або більше людей, у тому числі малолітньої дитини, вчинений способом, небезпечним для багатьох осіб, та умисне знищення майна шляхом підпалу, що спричинило тяжкі наслідки).

  6 лютого Івано-Франківський міський суд обрав 28-літньому Дмитру Остроушку запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без можливості внесення грошової застави. Тепер чоловік чекатиме вироку суду за ґратами у СІЗО і більше нікому з дівчат Тетяни Тіщенко не заподіє зла.

  Ірина КУЙБІДА

  Щоб допомогти сім’ї Тіщенків, надсилайте кошти на картку:

  4731 2191 1621 3129 (Кіщук Любов Ярославівна)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!