Пенсіонерам в Україні підвищать пенсії: коли можна буде отримати та які будуть виплати

 • У березні, коли багатьом пенсіонерам проіндексували пенсії, тим пенсіонерам, які продовжують працювати, її не підвищили.

  Формально ці пенсії підвищили у квітні, а виплачуватимуть влітку. 

  Понад 3 млн українським пенсіонерам, які продовжують працювати на пенсії, у квітні проіндексували пенсії. Однак нарахування та реальне підвищення вони зможуть відчути, коли отримують пенсії у липні.

  Пов’язано це з термінами здачі податкової звітності. Доки її не надали, не можна зрозуміти, хто із пенсіонерів працював, яку зарплату, з якої платився Єдиний соціальний внесок, отримував. Коли ці відомості надійдуть у податкову та Пенсійний фонд, тоді можна буде перерахувати пенсії.

  Як будуть нараховуватися пенсії пенсіонерам, що продовжують працювати

  Пенсіонерам, що працюють на пенсії, виплати перераховують раз у два роки. Тому, підвищену пенсію отримують ті пенсіонери, які вже попрацювали 2 роки після виходу на пенсію або якщо пройшло 2 роки після попереднього перерахунку пенсії.

  Пенсію за збільшенням стажу перерахують усім працюючим пенсіонерам. Пенсію по зарплаті перерахують тим пенсіонерам, у яких зарплата зараз значно вища за ту, яку вони отримували при виході на пенсію.

  Якщо зарплата, яку отримує пенсіонер зараз нижча за ту, яку отримував при виході не пенсію – сенсу перераховувати немає, бо вона виявиться нижчою ніж та, яку отримує зараз.

  Отримувати цю пенсію пенсіонери зможуть з липня.

  Оскільки пенсії були підвищені у квітні, у липні пенсіонери, що працюють, зможуть отримати чотири доплати: за квітень, травень, червень і липень.

  Читайте також: Якою буде пенсія, якщо немає стажу, – відповідь Мінсоцполітики

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!