Перед вибором

 • Є одна така цікава річ, яка переслідує нас все життя. Від цього залежить, яким воно буде, й не важливо, приймаємо ми цей факт чи ні. Це рідко дається нам легко й у деяких випадках може справедливо вважатися одним із найбільших подвигів людини.

  Мова йде про вибір.

  Напевно, ви помічали, що навіть обираючи, здавалося б, елементарні речі, ми все одно замислюємося. От візьмемо, наприклад, купівлю шкарпеток. Важко уявити, що хтось, не подумавши й миті, візьме будь-які, адже при виборі завжди присутній його незмінний товариш – сумнів. Він часто супроводжується страхом, який може виникнути навіть у нашій простій ситуації, адже хтозна, можливо, покупець алергік і боїться, що неякісні шкарпетки викличуть у нього нестерпний свербіж.

  Наступним етапом, пов’язаним з його величністю вибором, є переконання себе у правильності рішення, що, у свою чергу, має всі шанси перерости в розчарування. Чому? Усе просто – шкарпетки підробка й вашим ногам відверто некомфортно. Як результат, дарма витрачені кошти та час, втома, потреба купити нові.

  Тобто навіть на прикладі дуже банального вибору вдається вималювати цілу схему, яку можна накласти чи не на всі ситуації з прийняттям рішення. На жаль, ціна помилки не завжди є такою мізерною, як при купівлі шкарпеток, адже наслідки від вибору є завжди, щоправда, про них ми дізнаємося тільки після того, як зробили його.

  Навіть, на перший погляд, дрібниця може кардинально змінити хід подій. «Ефект метелика» й не інакше, причому зовсім не обов’язково для цього подорожувати у часі.

  Вочевидь вибір – це те, від чого не сховатися, бо навіть спроба затаїтися від усіх та всього є, насамперед, нашим рішенням. Цікаво й те, що для вибору немає єдиних правильних вказівок, що краще, а що гірше. Парадоксально, але навіть принцип «добре подумати» не завжди працює, бо інколи саме спонтанні дії приносять нам справжнє щастя. Єдине, про що можна сказати напевно, – це про важливість віри у вибір. Не лише в реальності, а й у власному переконанні, що своїм рішенням можна щось змінити.

  Так приходить розуміння того, що дар вибору є насправді дуже цінним для людини. Прикро навіть уявляти, що не всі і не завжди могли вільно обирати, вже не кажучи про страшні приклади порушення цієї свободи й сьогодні. Безперечно, є речі, які від нас не залежать, проте тими, що входять у пакет користування послугою вибору, все ж варто користатися. Як би важко й страшно не було, приймати рішення треба, адже вони є для нас рушійною силою. Бо навіть цього тексту ви б не прочитали, якби не ланцюг із кількох зроблених виборів.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!