Перехрещення маршрутів

 • Калуського перевізника підозрюють у незаконному отриманні бюджетних коштів за пільгові перевезення. У міськраді умивають руки і пояснюють ситуацію розбірками між перевізниками.

  Управління захисту економіки Нацполіції в Івано-Франківській області спрямувало до Калуського відділу поліції матеріали з приводу того, що службові особи Калуської міської ради незаконно визначили переможцем конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах ТОВ «Калуш-Транс», яке подало завідомо неправдиві відомості та підроблені документи. Відтак, імовірно, перевізник незаконно отримував компенсаційні виплати за пільговий проїзд у 2016-2017 роках.

  Фото – Вікна

  Підозрілий тендер

  У листопаді 2016 р. відбувся черговий тендер на пасажирські перевезення у Калуші. Всі учасники подали необхідний пакет документів на участь у ньому, а один – подав документи, в яких були внесені неправдиві відомості та вказані транспортні засоби, які не використовувалися жодного разу після виграшу тендеру, йдеться в ухвалі Калуського міськрайонного суду.

  За вказаним фактом 19 липня 2017 р. слідчий відділ Калуського відділу поліції ГУНП в Івано-Франківській області розпочав досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 364-1 ККУ (зловживання повноваженнями, тобто умисне, з метою одержання неправомірної вигоди для себе чи інших осіб використання всупереч інтересам юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми службовою особою такої юридичної особи своїх повноважень, якщо це завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам або інтересам окремих громадян, або державним чи громадським інтересам, або інтересам юридичних осіб). Це карається штрафом від 150 до 400 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до трьох місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до двох років.

  Тим часом один з учасників тендеру вважає, що службові особи Калуської міськради незаконно визначили переможцем конкурсу з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах «Калуш-Транс», керівник якого подав неправдиві відомості та підроблені документи, внаслідок чого протягом 2016-2017 років незаконно отримував компенсаційні виплати на пільговий проїзд.

  За даними порталу «е-дата», з початку 2017 року перевізник отримав близько півмільйона гривень компенсації за пільгові перевезення. Загалом цього року на пільгові перевезення у міському бюджеті Калуша станом на червень було виділено понад 1,8 млн. гривень.

  Наразі, згідно з ухвалою Калуського міськрайонного суду, слідчому Калуського відділу поліції надано тимчасовий доступ до документів, які стали підставою для отримання компенсації за пільгові перевезення ТОВ «Калуш-Транс». Слідчий звернувся із запитом на ім’я міського голови Калуша щодо цілого ряду документів, поданих перевізниками для участі у конкурсі, та документації з проведення конкурсу на маршрутах №8 «Карпатська кераміка – Височанка», №8Б «Карпатська кераміка – Височанка», №4 «Карпатська кераміка – Долинська», №1Б «Карпатська кераміка – Вокзал», №5 «Карпатська кераміка – Загір’я», №6А «Карпатська кераміка – Лікарня». Підставою стали все ті ж матеріали від управління економічної безпеки Нацполіції в області. Виїмка документації відбудеться згідно з ухвалою суду.

  Перший прецедент

  Як повідомляли «Вікна», 16 листопада 2016 р. відбувся тендер на перевезення на маршрутах, де виконком розірвав договір з перевізником через анулювання у нього ліцензії. Возити пасажирів на Височанку, переконували калуські перевізники, – собі ж у збиток. Однак, попри такі запевнення, на тендер подали заявки аж п’ятеро претендентів.

 • Тендерна комісія визнала переможцем конкурсу ТОВ «Калуш-Транс», директором якого є Олег Ференц. Це підприємство мало переваги перед іншими учасниками тендеру, зареєстрованими як приватні підприємці. «Друге» місце тендерна комісія віддала перевізнику Віктору Зваричу. Це означало: якщо з якихось причин договір з переможцем буде розірвано, наступним перевізником на маршруті автоматично має стати учасник, який зайняв друге місце. Саме Віктор Зварич звернувся до правоохоронних органів про порушення на тендері, який відбувся майже рік тому.

  Між тим, у травні цього року калуських перевізників перевіряли представники управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області. Перевірка відбулася, зокрема, через недостатню якість маршрутних перевезень та технічний стан транспортних засобів, які використовуються для громадських перевезень. Адже навесні під час курсування на маршруті один автобус загорівся, коли у ньому перебувало 18 пасажирів. В іншого автобуса відлетіло колесо.

  «Під час рейдових перевірок складено дев’ять актів щодо порушення законодавства про автомобільний транспорт перевізниками, які здійснюють перевезення на міських маршрутах у Калуші. До порушників застосовано адміністративно-господарські санкції на суму 10 200 гривень: ФОП Зварич В.Ф. – 1 постанова на суму 1 700 гривень, ТОВ «Автотранспортна асоціація» – 2 приписи, ПрАТ «Калуське АТП» – 1 постанова на суму 1 700 гривень, ТОВ «Калуш-Транс» – 4 постанови на суму 6 800 гривень», – йдеться у відповіді в.о. голови Укртрансбезпеки В’ячеслава Дідіківського.

  Зокрема, окрім дрібніших порушень (на кшталт невидачі квитків пасажирам), інспектори Укртрансбезпеки виявили і серйозніші – відсутність тимчасового реєстраційного талона на транспортний засіб. Це порушення було зафіксовано у водія ТОВ «Калуш-Транс». Реакції, принаймні публічної, на результати перевірки інспекторів Укртрансбезпеки міська влада Калуша не виявила.

  Директор ТОВ «Калуш-Транс» Олег Ференц відмовився коментувати цю, на його думку, «замовну справу».

  Заступник міського голови Калуша Руслана Вайда у коментарі «Галицькому кореспонденту» натомість сказала: «Я не можу коментувати ухвалу суду. Прийшла ухвала – надаємо документи. Ми вже неодноразово надавали документацію на перевезення, зокрема і за зверненням нардепа. За десять років, відколи ми проводимо тендери на перевезення, маємо такий перший прецедент. Перевізники розбираються між собою, а ми автоматично втягнуті у ці розбірки, оскільки організовуємо тендери».

  Оксана ПІЛЯНСЬКА

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!