Перші вибори в ОТГ

 • У суботу, 9 вересня, у 201 об’єднаній територіальній громаді у 24 областях України розпочався виборчий процес. На Прикарпатті таких громад – вісім. Реєстрація кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови тривала до 24 год. 4 жовтня, і вже наступного дня територіальні виборчі комісії прийняли рішення про реєстрацію кандидатів. Вибори призначені на 29 жовтня.

  Своїх представників висунули: Блок Петра Порошенка «Солідарність», Всеукраїнське об’єднання «Свобода», Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», Українське об’єднання патріотів «УКРОП», Об’єднання «Самопоміч», «Рух нових сил», «Аграрна партія України», Рух Валентина Наливайченка «Справедливість», «Народний фронт», «Громадянська позиція», «Народний рух України». Дехто з кандидатів безпартійний і бере участь у перегонах шляхом самовисування.

  Ямницька ОТГ, Тисменицький район

  До складу Ямницької ОТГ увійшли села Павлівка, Сілець, Тязів та Ямниця. В Ямниці сформовано дві дільниці, в інших селах – по одній. На посаду голови громади претендує четверо кандидатів: безпартійний самовисуванець Іван Вацеба, безпартійний, висунутий Об’єднанням «Самопоміч» Ігор Катамай, член БПП «Солідарність» Роман Крутий та безпартійний самовисуванець Іван Росіцький.

  У Ямницькій ОТГ участь у голосуванні можуть взяти 6 178 виборців. Окрім того, жителі обиратимуть і депутатів, їх у громаді буде 26. За депутатські мандати боротимуться 86 кандидатів. Більшість з них позапартійні – 63 особи, від ВО «Свобода» – 9, від ВО «Батьківщина» – 17 представників, з них 8 – члени партії, решта – позапартійні, від БПП «Солідарність» – 5, від НРУ – 1.

  Яблунівська ОТГ, Косівський район

  До складу Яблунівської ОТГ увійшли села Текуче, Акрешори, Люча, Яблунів, Стопчатів, Уторопи. На посаду голови тут претендують троє кандидатів, двоє з них – самовисуванці, ще один висунутий політичною партією «Об’єднання «Самопоміч». Депутатами селищної громади хочуть стати 73 особи, буде обрано 26 представників. Своїх кандидатів висунули: БПП «Солідарність» – 20, «Самопоміч» – 10, «УКРОП» – 4, ВО «Батьківщина» – 8, Аграрна партія та партія «Справедливість» – по одному. Самовисуванців є 29. У громаді зареєстровано 7 669 виборців.

   

  Рожнівська ОТГ, Косівський район

  До складу Рожнівської громади увійшли Рожнів, Кобаки та Химчин. За посаду голови тут позмагаються двоє кандидатів від політичних сил ВО «Батьківщина» та самовисуванець. У громаді створено 26 округів, відтак буде обрана така ж кількість депутатів. Представниками громади мають намір стати 65 осіб: від Аграрної партії – 1, від ВО «Батьківщина» – 11, від Руху Валентина Наливайченка «Справедливість» – 2, від «Руху нових сил» – 2, від ВО «Свобода» – 3, від БПП «Солідарність» – 15, від «Самопомочі» – 4, самовисуванців – 27. Попередніх списків виборців поки що немає, орієнтовно тут голосуватимуть 10 тис. мешканців.

  Переріслянська ОТГ, Надвірнянський район

  Переріслянська сільська громада об’єднала чотири села: Волосів, Перерісль, Фитьків та Гаврилівку. У громаді – 6 084 виборців. На посаду голови претендує восьмеро кандидатів. П’ятеро з них – самовисуванці, а також є по представнику від партій «Рух нових сил», «УКРОП» та «Самопоміч». За місця депутатів від 26-ти округів позмагаються 68 кандидатів: від БПП «Солідарність» – 18, від ВО «Свобода» – 8, від «Руху нових сил» – 7, від «Самопомочі» – 7, від «УКРОПу» – 3, самовисуванців – 25.

   

 • Ланчинська ОТГ, Надвірнянський район

  До складу Ланчинської ОТГ увійшли два населені пункти – Ланчин та Добротів. На посаду голови тут претендує шестеро кандидатів. Своїх представників висунули «УКРОП», «Батьківщина» і «Солідарність», також є троє самовисуванців. За 26 місць депутатів змагатимуться 84 особи: від Об’єднання «Самопоміч» – 4, від «Народного фронту» – 10, від БПП «Солідарність» – 16, від ВО «Батьківщина» – 9, від ВО «Свобода» – 17, від «УКРОПу» – 13, самовисуванців – 15. У громаді можуть голосувати 6 964 виборці.

   

  Брошнів-Осадська ОТГ, Рожнятівський район

  До складу Брошнів-Осадської громади увійшли Брошнів-Осада, Креховичі та село Кадобна, яке раніше було у складі Калуського району. У громаді – 7 076 виборців. Тут зареєстровано 108 кандидатів у депутати. Від партії «Самопоміч» – 5 кандидатів, від «УКРОПу» – 1, від ВО «Батьківщина» – 8, від «Народного фронту» – 14, від БПП «Солідарність» – 10, від ВО «Свобода» – 6, самовисуванців – 64. На посаду голови громади претендує троє кандидатів: двоє з них – самовисуванці, один – представник БПП «Солідарність».

   

  Заболотівська ОТГ, Снятинський район

  Заболотівська громада об’єднала 12 населених пунктів: Заболотів, Вишнівка, Зібранівка, Любківці, Троїця, Іллінці, Рудники, Шевченково, Олешків, Тростянець, Ганьківці, Рожневі Поля. Громаду мають намір очолити лише двоє претендентів: один з них – самовисуванець, інший – представляє «УКРОП». Натомість за депутатський мандат позмагаються аж 125 претендентів: 46 з них – самовисуванці, 25 – від «УКРОПу», 22 – від ВО «Батьківщина», 15 – від БПП «Солідарність», 10 – від  «Самопомочі», 5 – від «Громадянської позиції», 2 – від ВО «Свобода». У Заболотівській ОТГ – 11 464 виборці.

   

  Дзвиняцька ОТГ, Богородчанський район

  У складі об’єднаної громади – чотири населених пункти: Росільна, Дзвиняч, Міжгір’я та Космач. У громаді – 6 181 виборець. На посаду голови є семеро претендентів. Шестеро з них – самовисуванці, один – представник БПП «Солідарність». За 26 депутатських місць позмагаються 76 кандидатів: від ВО «Свобода» – 9, від ВО «Батьківщина» – 13, від «Руху нових сил» – 15, від «УКРОПу» – 2, від «Самопомочі» – 2, від Аграрної партії – 3, від БПП «Солідарність» – 15, від «Народного фронту» – 6, самовисуванців – 11.

  Ірина ФЕДОЛЯК

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!