Перший добровольчий хірургічний шпиталь відкриває поліклініку в Івано-Франківську

 • В Івано-Франківську поліклініка першого добровольчого хірургічного шпиталю прийматиме пацієнтів з сьогоднішнього дня – 21 травня.

  Медустанова працюватиме в будинку на вулиці Січових Стрільців, 18. Тут зможуть безкоштовно отримати допомогу люди, які вимушено переїхали з інших областей України, розповів “Суспільному” керівник шпиталю Станіслав Онищук.

  “Ми надаємо допомогу психолога, терапевта. У нас працює гінеколог, є ультразвукова діагностика, лор, кардіолог. Спочатку переселенцям простіше прийти в заклад, який прийме їх без жодних документів та безкоштовно, а за потреби надасть їм медикаменти, які потрібні. Така наша функція – допомогти на перший час, а далі – скерувати їх в поліклініку, щоб вони стали на облік до сімейного лікаря”, – розповів Станіслав Онищук.

  З його слів, наразі медзаклад потребує медичних сестер. Крім того, у поліклініці планують запровадити безкоштовну юридичну допомогу для переселенців.

  Терапевт поліклініки першого добровольчого хірургічного шпиталю Гусейн Маххарамов каже, що протягом дня приймає до 20 людей, більшість із них – переселенці. Також медик ставить пацієнтам діагноз та видає ліки, які є у закладі.

  “Зазвичай наші пацієнти – це сердечники. Є також люди з тиском, бронхітами. Я й дітей оглядаю. У них – хвороби верхніх дихальних шляхів, багато є з травмами”, – сказав терапевт.

  Гусейн Маххарамов розповів, що сам також є переселенцем із Рубіжного. Він евакуйовувався з міста 14 березня, однак тоді його автомобіль обстріляли.

  “У мене була квартира, будинок… Все. Нічого немає. Ми там в підвалі жили, а потім наші автомобілі бомбили. Ми дивом залишилися живі”, – пригадує Гусейн Маххарамов.

 • У поліклініці першого добровольчого хірургічного шпиталю відтепер працюватиме психолог. У попередньому приміщенні для спеціаліста не було кабінету. Працюватиме з пацієнтами харків’янка Анна Галущак.

  “Наразі я в Ізраїльському інституті травми проходжу підвищення кваліфікації. Мені здається, це — найближчий з усіх країн до України досвід. Це – не просто такі теоретичні знання. А вони кожен день стикаються з цим, в них є також цікаві методики, які, думаю, допоможуть”, – сказала Анна Галущак.

  Лікарка-хірург Марина Базиль каже, що працюватиме як у шпиталі, так і в поліклініці. Вона волонтерить у першому добровольчому хірургічному госпіталі з дня його відкриття. За її словами, усі хірургічні втручання, які проводить, є плановими.

  “Добре, що ми розташовані далеко від першої лінії вогню. У нас тут хворі, для яких ми – третій і навіть четвертий етап. Це – несвіжі поранення, а вже рани з ускладненнями, переломи, які неправильно зрослися. Ми готуємо таких людей до реабілітації”, – сказала Марина Базиль.

  Нагадаємо, ще в березні в Івано-Франківську клініка “БРАСС” спільно з окремим загоном спеціального призначення “АЗОВ” створюють перший добровольчий хірургічний шпиталь

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!