Перший крок зроблено: Калуш хоче стати центром об’єднаної громади

 • Сьогодні, 26 квітня, в Калуші відбулось засідання сорокової сесії міської ради.

  Вислухавши детальний звіт про діяльність підрозділів мерії за 2017 рік, депутати перейшли до інших питань порядку денного. Серед них розглянули, зокрема, звернення до мешканців навколишніх сіл, в якому їх закликали об’єднуватися в територіальну громаду.

  Начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Тарас Нижник зачитав текст звернення до сіл Студінка, Вістова, Підмихайля, Добровляни, Пійло, Мостище, Копанки, Сівка-Калуська та Кропивник щодо об’єднання навколо Калуша.

  «Згідно з нещодавно прийнятою постановою Кабміну, законом України та перспективним планом повинна утворитися спроможна ОТГ з центром у Калуші, яка включатиме ще 12 сільських рад. Калуська міська рада запрошує мешканців та владу сіл до консультацій і обговорень з приводу приєднання до Калуської ОТГ», – йдеться у ньому.

  Міський голова Ігор Матвійчук додав, що до 2020 року повинна бути завершена реформа адміністративно-територіального устрою, і висловив думку, що через рік про добровільність об’єднання у громади вже не йтиметься.

  «Перспективи життя після об’єднання є, безумовно, хорошими. Від цього виграє і громада міста, і села, які приєднаються. Значно виростуть податкові відрахування, адже села перейдуть на те саме оподаткування, яке є у нашому місті – ПДФО та інші податки. Зараз ми, насамперед, хочемо уникнути розриву територіальних меж. Може, якась громада не погодиться, то ми нікого насильно не будемо заставляти. Але я б хотів, щоб громади подумали: а яка подальша перспектива? Дев’яносто відсотків населення цих сіл все одно працюють в Калуші», – розповів Ігор Матвійчук.

  Він попросив депутатів підтримати це звернення, щоб зробити перший крок до створення Калуської ОТГ.

  «Ми не будемо звертатися до тих сіл, які знаходяться в межах Верхнянської та Войнилівської ОТГ. Там уже порушений принцип неперервності територій, і я не бачу змісту щоб ми, як Калуська міська рада, звертались щодо приєднання цих сіл до Калуської ОТГ», – також сказав мер Калуша.

  Депутати підтримали це звернення.

  Читайте також: У Калуші за рік втричі зросли обсяги промисловості

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!