Під час операції на Піп-Івані постраждали декілька рятувальників

Раніше «Галицький кореспондент» повідомляв про те, що 22 лютого на горі Піп Іван-Чорногірський заблукала група туристів, внаслідок чого двоє осіб загинуло. Ними виявилися досвідчені туристи з Коломийщини. 

Сьогодні, 25 лютого, голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін, у соціальній мережі «Фейсбук» розповів історію рятувальної операції:

“Чергові жертви Карпат. Стихія не залишила жодного шансу двом досвідченим чоловікам, які за своє життя підкорили не одну висоту.  Усіх туристів, і мертвих і живих, наші рятувальники підняли на вершину гори, де знаходився наш рятувальний пост. Вже наступного дня, 23 лютого, погода суттєво погіршилася: температура впала до -22, видимість була нульова. Але рятувальники все одно вирішили спускати двох туристів, які найбільш постраждали, щоб доправити їх до лікарні. А 24 лютого доправили до підніжжя решту, – написав він.

Голова ДСНС України зауважив, що у ході операції троє рятувальників отримали обмороження верхніх кінцівок та обличчя, і вимушені були звернутися до лікарні:

“Мене переповнює одночасно гірке відчуття суму за втраченими життями людей та надзвичайна гордість за колег, які ризикуючи своїм життям, виконали свій обов’язок на межі людських сил, самовіддано і професійно. Пишаюся вами, колеги! Окрема подяка волонтерам, які приєдналися до пошуків і також ризикували своїми життями. Щиро вдячний кожному, хто хвилювався і висловлює теплі слова підтримки нашим рятувальникам — це надає сил та мотивує гідно й сумлінно виконувати щоденну важку роботу”, – поділився враженнями Микола Чечоткін.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!