Збільшать зарплати: в «Івано-Франківськгазі» пояснили причини підняття тарифу на доставку

 • На 65 % для іванофранківців зросте вартість доставки газу у 2021-му році. Фінансовий директор АТ “Івано-Франківськгаз” Дмитро Горбатюк пояснив  причини підняття ціни для споживачів, повідомляє «Суспільне Карпати».

  “Наша діяльність – розподіл, доставка природного газу. Тариф, який називають абонплатою – це не є якісь ефемерні і незрозумілі речі – це просто відшкодування витрат на діяльність та забезпечення цілодобової газової потужності на газових приладах споживачів. Тобто, відшкодування витрат на експлуатацію газорозподільної мережі, – каже Горбатюк. – Це не тільки труби. Це і споруди на газопроводах, газорегуляторні шафи, які підтримують необхідний тиск, утримання аварійно-диспетчерської служби, яка цілодобово реагує на всі виклики, повірка лічильників”.

  Тариф на доставку газу збільшився на 76 копійок без ПДВ – 65 %. Серед причин зростання є те, що в грудні 2020-го року профільний регулятор ухвалив рішення застосувати нову методику із врахування вартості технологічного газу.

  Дмитро Горбатюк зазначає, що через збільшення тарифу за доставку, в “Івано-Франківськгазі” зможуть підняти зарплату працівникам товариства.

  “Ми вважаємо це правильним кроком. Ріст тарифу на 65 % відбувся. Це єдине, що дозволить нам у перспективі забезпечувати сталий розвиток газорозподільної мережі, підтримання її на належному рівні. Це дозволить нам наймати на роботу справжніх професіоналів. Насправді важко, коли середня зарплата працівника у 2020-му році становить 10 тисяч гривень. Погодьтеся, це не той рівень, який має бути у спеціалістів високого класу, які працюють на газонебезпечних роботах і підтримують нашу інфраструктуру в режимі 24⁄7”, – каже фінансовий директор АТ “Івано-Франківськгаз”.

  За його словами, у 2020-му році звільнилося майже 300 людей. В акціонерному товаристві на сьогодні є понад 200 незаповнених вакансій.

  Нагадаємо, що під Франківськом вже другий день перекривають дороги через тарифи на газ. 

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!