«Підозрюємо, що проблема була тут вже з грудня», – Тарас Масляк про коронавірус у Франківську

 • Головний лікар Івано-Франківської центральної міської клінічної лікарні Тарас Масляк розповів людям про висновки його та команди щодо коронавірусу.

  Своїми думками він поділився на власній сторінці у соцмережі.

  За словами лікаря, він не аналізував ситуацію і не робив жодних висновків щодо того, що сталося в світі, до моменту поки лікарня не отримала швидкі тести, які частково підтверджують наявість хвороби.

  «На сьогодні ми підозрюємо, що ця проблема скоріш за все була тут вже з грудня, можливо двоє з пацієнтів навіть померло. Але було з десяток людей, яких ми вилікували», – зазначив Масляк.

  Підтвердження COVID-19 лікарі роблять не лише по тестах, але і з допомогою комп’ютерної томографії (КТ), ренгенографії та поліперазної ланцюгової реакції (ПЛР). На основі суджень світової медицини КТ підверджує наявність захворювання: відображається матовою легенею або, як то кажуть, «дисемінованим туберкульозом легені».

  Наразі в ЦМКЛ наявні 75 пацієнтів із пневмоніями. Чотири дні тому медики отримали тести на коронавірус: українські і китайські. Як одні так і  другі є доказовими. Але вірогідність швидких тестів лише 65% . Достовірний діагноз підверджує ПЛР.

 • Швидкий тест на коронавірус був підверджений у 36 пацієнтів з 75. Проте для достовірного підтвердження діагнозу чекають результатів ПЛР.

  «Якщо сказано, що в країні карантин, то мусить так бути, а не гуляти по парках і озерах. Ми повинні вистояти 1-2 місяці для того, щоб не згадувати потім людей, які відійшли від нас через нашу безвідповідальність та халатність! Я радію, що ми практично довели до виздоровлення людей, яких ми підозрювали на коронавірус. Є надія, що ми рухаємось у правильному напрямку. Лише прошу вас, прислухайтеся до нас», – наголосив медик.

  Нагадаємо, прикарпатська лікарка-інфекціоніст заявила, що більшість прикарпатців вже могла перенести коронавірус.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!