Упродовж липня 18-річний та 15-річний зловмисники вчинили декілька підпалів пікапів ЗСУ.
Спільники хотіли отримати «легкі» гроші, однак заробили на підозру у вчиненні злочинів. Обом загрожує кримінальна відповідальність, про це повідомили у пресслужбі поліції області.
Зловмисники вчиняли підпали автомобілів у Калуші та Долині з інтервалом у декілька днів. Загалом за місяць вони умисно знищили три позашляховики військовослужбовців, які проходили техобслуговування після виконання бойових завдань на фронті.
Оперативники управління карного розшуку ГУНП в Івано-Франківській області спільно зі співробітниками СБУ, провівши масштабний комплекс оперативно-розшукових дій, встановили особи паліїв. Фігурантами виявилися 18-річний мешканець с. Княжолука Долинської територіальної громади та його неповнолітній родич – 15-річний підліток.
Поліцейські з’ясували, що в одному із телеграм-каналів 15-річний юнак знайшов оголошення, де пропонували «легкий підробіток». Фігурант відгукнувся на пропозицію. Йому скинули варіанти завдань та розцінки за «роботу». Йшлося про підпали військових автомобілів, адмінбудівель ТЦК та релейних шаф на лініях залізничного сполучення західного регіону України.
Для виконання завдань юнак залучив свого 18-річного родича. Вони об’їжджали на велосипедах населені пункти, відстежували позашляховики військових та фотографували їх. Знімки скидали «роботодавцям», які надалі тримали на контролі кожен підпал. Зокрема, саме вони погоджували автомобілі, які необхідно було знищити.
За перші підпали фігуранти отримали по 40 тисяч гривень. Автомобілі вночі обливали саморобною сумішшю із бензину та масла. Свої дії зловмисники також фіксували на відео та скидали кураторам у телеграм-чат.
Надалі «роботодавці» запропонували паліям продовжити серію підпалів на Прикарпатті вже за більшу винагороду – 5 тисяч доларів за 2 автомобілі. Однак під час чергової спроби умисно знищити позашляховики, за силової підтримки спецпризначенців КОРД, їх викрили та затримали поліцейські правоохоронці.
У фігурантів вилучили мобільні телефони, одяг, травматичний пістолет та інші речові докази, які підтверджують їх причетність до вчинення кримінальних правопорушень.
Слідчі СБУ оголосили 18-річному фігуранту підозру за ч. 1 ст. 114-1 Кримінального кодексу України – перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань. Суд обрав йому запобіжний захід – тримання під вартою без можливості внесення застави. Йому загрожує до 8 років позбавлення волі.
Слідчі УСБУ наразі надають правову кваліфікацію діям неповнолітнього, з метою притягнення його до відповідальності. Слідство триває.
…Ще страшніше було усвідомлювати, що ні на що не можу вплинути. Мені в житті доводилося звикати до багатьох речей. І щоб навчитися не уникати, а проживати те, чого боїшся найбільше, знадобилося багато сил. Але те, що треба буде миритися з думкою про можливість загибелі чоловіка, я й не могла уявити в найстрашнішому сні. Червень 2023
Якщо говорити про мистецькі виставки, то я радше звичайна глядачка, випадкова перехожа, яка забігає до виставкової зали коли під настрій, коли бо є вільний час, коли щоб перечекати негоду чи перебути черговий межовий стан, а коли й просто, бо по дорозі. Я не відстежую, що та коли має експонуватися, але якщо маю можливість то заходжу
Стереотипами земля повниться. Наш світогляд часто ґрунтується на хибних уявленнях про інших людей, міста, регіони, та що там — навіть про самих себе. Стереотипи заповнюють пробіли в реальних знаннях. Якщо на власні очі не бачили, не були, не знаємо — здатні вірити будь-чому. Наша країна настільки велика й різноманітна, що нам не вистачає особистих зв’язків,
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного