Підприємці, які забезпечують харчування дітей в школах Франківська, просять Держпродспоживслужбу бути лояльнішою до них

 • Сьогодні, 7 лютого, в Івано-Франківську відбувся прийом юридичних осіб у мера міста Руслана Марцінківа.

  До нього прийшли підприємці, які надають послуги з харчування в школах, через запровадження системи HACCP, яка контролює якість харчових продуктів. Мовляв, у кожній школі вона має бути запроваджена. За словами підприємців, відповідно до цієї системи, водій не зможе занести продукти до школи, мають бути холодильні камери та контейнери, як у європейських країнах, окремо повинен бути м’ясо-рибний цех, овочевий тощо. Також всі дерев’яні дошки мають бути замінені на пластикові. Вони мають бути кольорові і окремі для певних продуктів. Контролює запровадження цієї системи в місті Держпродспоживслужба. Мовляв, вони вже почали перевірки і якщо будуть знаходити невідповідності – підприємцям грозять немаленькі штрафи.

  Одна з підприємців розповідає, що вони в своїй школі зробили, що могли, проте їм кажуть, що не добре. Саме тому вони просять більш толерантного ставлення під час перевірок. Мовляв, люди не відмовляються від перевірок, але поки йдуть ремонти, підготовлювальні роботи, аби Держпродспоживслужба була трохи лояльнішою.

  Міський голова Івано-Франківська пообіцяв, що спробує вирішити цю проблему.

  До теми: система НАССР в навчальних закладах, закладах охорони здоров’я – важливий інструмент для контролю безпеки харчування. Головним завданням системи HACCP є аналіз небезпек і проведення поетапного контролю за усіма етапами приготування страв і продуктів харчування, починаючи від прийому продуктів на склад і до моменту подачі готової страви.

  До теми: дитяче харчування на Прикарпатті коштує від 7 до 38 гривень на день, – Кімакович

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!