Підвищення ціни на газ не покращить якість послуги, – Івано-Франківськгаз

 • Затверджена з 1 травня єдина ціна на газ для населення – 6,879 грн./куб. – повинна стати черговим кроком з наближення газового ринку до європейських стандартів та залучення інвестицій в інфраструктуру.

  Про це повідомляє прес-служба ПАТ “Івано-Франківськгаз”.

  Однак в реальності зміна ціни на блакитне паливо аж ніяк не вплине на розвиток інфрастурктури ринку і не покращить якість наданих послуг.

  Нова ціна на блакитне паливо встановлювалася з урахуванням середньої прогнозованої ціни на імпортний газ – 185 у.о, або 4,942 грн./куб. м. (не враховуючи послуг на транспортування і податків). Левова частка цих коштів, а це понад 70%, традиційно буде направлена державній компанії-монополісту НАК «Нафтогаз України» на закупку газу. Таким чином вартість газу в загальній структурі ціни сягне майже 72%, а послуги з його транспортування – 10,5%.

  4c8df8200d07aecc3c29599e8613962f

  На практиці це означає, що на заміну та капітальний ремонт мереж та обладнання,  на оснащення аварійно-диспетчерської служби, покращення якості обслуговування споживачів, встановлення індивідуальних лічильників достатнього фінансування не передбачено. Тариф на транспортування газу наразі складає лише  10,5% (без ПДВ) від ціни газу, що не відповідає Європейським стандартам, де транспортна складова в середньому становить 26% від вартості газу.

 • Назва країни Вартість газу (оптова ціна+постачання) Вартість транспортування (магістральними і розподільними мережами) Енергетичний податок ПДВ
  Прага 61% 22% 0% 17%
  Варшава 57% 24% 0% 19%
  Будапешт 58% 21% 0% 21%
  Париж 43% 36% 7% 14%
  Лондон 71% 21% 3% 5%
  Івано-Франківськ 72,7% 10,6% 0% 16,7%

  «Фінансування газорозподільних підприємств за залишковим принципом ставить під загрозу безаварійне газопостачання. ПАТ «Івано-Франківськгаз»  експлатує майже 900 км технічно-непридатних розподільних газопроводів. Минулого року було замінено 20,5 км, це в 40 разів менше від протяжності газопроводів, що необхідно негайно міняти», – розповідає голова правління ПАТ «Івано-Франківськгаз» Віталій Шульга.

  Такий низький рівень фінансування газової сфери може призвести до її паралізування. Сплачуючи європейську ціну за газ, споживачі ризикують залишитися без газопостачання.

  Нагадаємо, що Уряд визначив єдину ціну на газ для населення.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!