Pinsel.Return: у Городенці презентували новий туристичний маршрут

 • 11 листопада у Городенці у костелі Непорочного Зачаття Діви Марії відбулась презентація культурно-туристичного маршруту «Pinsel.Return».

  Десять унікальних локацій Покуття об’єднали в один туристичний маршрут. Його «серцем» є костел Непорочного Зачаття Діви Марії разом із монастирськими келіями та унікальною фігурою Діви Марії, яку створив Йоган-Георг Пінзель, інформує “Галицький кореспондент” з посиланням на ІФ ОДА.

  До маршруту також увійшли костел святого Михайла у селі Михальче, церква святого Миколая Чарнецького у селі Семаківці, пам’ятки природи, геології, рідкісні види флори і фауни Дністровського каньйону, а також кілька об’єктів у Городенці: Велика синагога, церква Успіння Пречистої Діви Марії, Вірменський костел, краєзнавчий музей «Покуття».

  Довжина нового промаркованого маршруту – 17 кілометрів, а подолати його можна за кілька годин.

  Детальна інформація про усі локації, а також інтерактивна карта шляху доступна на сайті pokutia.com.

  Ключовою у створенні маршруту стала фігура Пінзеля. Унікальним стилем цього майстра, якого ще називають «галицьким Мікеланджело», захоплюється увесь світ. Його вишукані роботи прикрашають чимало відомих пам’яток у Львові, де розташований музей творінь цього митця. Виставку робіт Пінзеля свого часу презентували навіть у Луврі. Та мало хто знає, що левову долю скульптур Йоган-Георг Пінзель створив саме у Городенці, у костелі Непорочного Зачаття Діви Марії. Колись у храмі було 33 фігури відомого майстра, але наразі збереглась лише одна – фігура Діви Марії.

  Маршрут ознайомлює із самобутньою історією Покуття та роботами унікального скульптора. Мандрівники, котрі ним скористаються, матимуть можливість по-справжньому торкнутись виняткової спадщини, познайомитись з мистецтвом, що визнане шедевральним на світовому рівні.

  Розробили його на найпопулярнішій трасі в Україні – з Києва до Буковелю.

  Також у рамках проєкту промарковано та прознаковано екологічну стежку «До костелу св. Архистратига Михайла» у селі Михальче. Від цього храму, однієї з локацій культурно-туристичного маршруту «Pinsel.Return», до наступної – одного з семи чудес України – Дністровського каньйону, відтепер можна дістатись пішки туристично-екологічною стежкою.

  Проєкт орієнтований як на українських, так і на закордонних туристів. Тому усі путівники, буклети, банери, інформаційні стенди, аудіогіди та інформація на сайті pokutia.com були перекладені іноземними мовами.

  Читайте також: Казкові персонажі, лицарі та кораблі: франківець перетворив подвір’я на музей під сонцем (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!