Після свят франківці почали частіше страждати хворобами шлунку

 • Нещодавно завершились новорічно-різдвяні свята, а разом з ними почастішали звернення до лікарів від пацієнтів.

  Про це повідомляє пресслужба обласної клінічної лікарні.

  «Після різдвяних свят маємо чимало пацієнтів з гострими панкреатитами, а це означає, що люди переїдають та зловживають алкоголем”, – говорить завідувачка відділення гастроентерології Ольга Романів.

  “Наш організм потребує балансу та міри, якісної та здорової їжі, проте після посту люди їдять багато і часто не можуть стриматись”, – йдеться в дописі.

  Лікарка каже, що порушення режиму харчування майже ніколи не обходиться без наслідків. Зловживання алкоголем, гострою та жирною їжею завдає значної шкоди організму.

  Головне дотримуватись елементарних правил: їжа з акцентом на клітковину та білок, відсутність генномодифікованих продуктів, обмежене споживання жирів, достатній сон, поміркованість та баланс у всьому.

  Лікарі відділення акцентують, що симптоми панкреатиту дуже схожі на більшість хвороб шлунково-кишкового тракту, тому варто одразу звертатися до фахівців, адже вчасна діагностика та правильне лікування можуть вберегти  від неприємних і важких наслідків.

  Гастроентеролог Віталій Петрина додає також, що сьогодні пусковим фактором багатьох недуг шлунково-кишкового тракту є стреси, і закликає бути уважнішими до проявів своєї поведінки, реакцій на ті чи інші життєві обставини, з увагою і турботою ставитись до свого організму та не зволікати зі зверненням до фахівців.

  До слова, станом на 12 січня в Україні виявили 5 116 випадків COVID-19, на Прикарпатті – 66

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!