“Пів року полону, пів року невідомості”. В Києві пройшла акція до півріччя виходу бійців з “Азовсталі”

 • У Києві відбулася мирна акція “Пів року полону, пів року невідомості” до півріччя виходу з “Азовсталі” українських військових, що захищали Маріуполь, повідомляє НВ.

  Як повідомляє “Суспільне”, учасники акції намагалися звернути увагу суспільства та світової спільноти на катастрофічне становище з українськими військовополоненими, яких утримує РФ, нехтуючи нормами Женевської конвенції поводження з військовополоненими.

  «Ми хочемо нагадати МКЧХ про його функції, особливо напередодні зими», — зазначають організатори акції.

  На акцію прийшли родичі та близькі українських військових, що лишаються в полоні.

  Зокрема Галина Охріменко прийшла нагадати про свою сестру — полонену медсестру полку “Азов”. Жінка працювала у пологовому будинку, була активною учасницею Євромайдану, а коли почалася війна на Донбасі, їй запропонували бути медиком в “Азові” і вона погодилася.

  «З 2014 року вона в полку “Азов”. В полон потрапила разом з усіма, коли вийшла з “Азовсталі”. 16 травня увечері ми ще розмовляли, а 17-го вона вийшла… Ми зібралися, щоб світ і країна знали про своїх героїв. Це стосується не тільки моєї сестри, а всіх: і „азовців“, і прикордонників, і рядових, і офіцерів, які зараз у полоні. Ми всі їх дуже чекаємо і дуже вдячні їм за подвиг. Вони повинні повернутися до своїх родин», — сказала вона.

  Ще одна учасниця заходу — Галина Стафійчук — мати 47-річного «азовця» Олександра.

  «Син прослужив в “Азові” з 2015 року. Уже пів року він у полоні. Жодної звісточки… Повідомили з Червоного Хреста, що він у полоні й більше жодних новин. Востаннє спілкувалася з ним перед виходом з “Азовсталі”. Була СМСка: „Головне, мам, я живий. Скоро зустрінемося“», — сказала вона.

 • Світлана Пархоменко також чекає з полону сина-«азовця».

  «19 травня він подзвонив і сказав, що їх здають у полон в Росію і може не бути зв’язку. Через пару днів він подзвонив з невідомого номера і сказав, що їм обіцяли, що через два місяці вони будуть вдома. Червоний Хрест обіцяв. У ЧХ нам сказали, що він в Оленівці. Ми ходимо на всі мітинги, просимо, але поки що ніяких змін», — сказала вона.

  Про те, як на Прикарпатті проходили реабілітацію воїни, що були поранені та повернулися з полону, читайте тут.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!