Півроку Зеленського: кінець медового місяця

  • Авторитетні соціологи з Фонду «Демократичні ініціативи» та КМІС дійшли висновку, що медовий місяць Володимира Зеленського з українським суспільством завершився. Про це свідчить низка даних у опитуванні, яким підбили підсумки першого півріччя перебування шостого президента при владі (https://dif.org.ua/article/gromadska-dumka-listopad-2019). Природно, постає питання, що буде далі.

    Говорити про наростаюче незадоволення роботою нової влади, звісно, можна, проте воно не є всеохопним. Це й не дивно, адже у квітні за Зеленського проголосували понад 70% виборців. Проте вже сьогодні 39% опитаних вважають, що Україна рухається у неправильному напрямку. Це вдвічі менше, ніж було напередодні президентської кампанії, однак динаміка виглядає для ЗеКоманди вельми тривожною. 

    Цікаво, що 75% опитаних підтримують проведення переговорів з Путіним, проте ця цифра потребує уточнення у частині очікувань суспільства від наслідків перемовин, адже українське суспільство серйозно розшароване у питанні врегулювання конфлікту на Донбасі. Показово, що більшість громадян не підтримують продаж землі, приватизацію державних підприємств та легалізацію грального бізнесу.

    Соціологічні опитування дозволяють сказати, що українцям бракує щонайменше двох персонажів – золотої рибки, спроможної виконувати всі бажання, та цапа-відбувайла, на якого можна було б покласти відповідальність за невиконані обіцянки. Динаміка падіння популярності Верховної Ради дозволяє передбачити, що президентська команда може дистанціюватися від законодавчої та виконавчої влади, залишившись у білому. Так, навіть не в зеленому – не сезон. 

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!