ПЛР та самоізоляція: з 5 серпня посилюються правила в’їзду в Україну

 • Прикордонники нагадують, що 5 серпня в Україні почнуть діяти нові правила перетину кордону та проходження через контрольні пункти на окупованому Донбасі і через адмінмежу з Кримом.

  Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі УП.

  “Вже завтра набувають чинності прийняті урядом України нові, або фактично додаткові умови перетину кордону та контрольних пунктів в’їзду-виїзду. Вони націлені на подальше запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19. Зміни стосуються і громадян іноземних країн і українців. В той же час як і раніше є певні виключення серед категорій громадян, які не підпадають під нові правила, в тому числі під запроваджену самоізоляцію. А у тих, хто підлягає самоізоляції співробітники Державної прикордонної служби перевірятимуть встановлення та активацію мобільного додатка “Вдома”. Тому радимо громадянам детально ознайомитися з новими умовами перетину кордону та КПВВ”, – пояснив Демченко.

  Ключовою зміною є запровадження самоізоляції як для іноземців, так і для українців.

  Водночас це не стосується громадян, повністю щеплених вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях, або українців, які отримали першу дозу вакцини і мають відповідний документ.

  Варто відзначити, що головна увага приділятиметься особам незалежно від громадянства, які прибули з Росії чи Індії та перебували на території цих держав більше ніж 7 днів протягом останніх двох тижнів. Для них встановлюється обов’язкова 14-денна самоізоляція без права її дострокового завершення. Строк самоізоляції розпочинається з моменту перетину кордону та не може бути припинений в жодному випадку.

  Іноземці. Для перетину українського кордону іноземці або особи без громадянства як і раніше мають пред’явити страховий поліс та один із трьох документів: негативний ПЛР-тест чи експрес-тест, зроблені не більше ніж за 72 години до в’їзду, чи довідку про повну вакцинацію вакцинами, включеними ВООЗ до переліку дозволених для використання у надзвичайних ситуаціях.

  З 5-го серпня запроваджується обов’язкова самоізоляція для іноземців протягом 10 днів (крім осіб до 18 років та інших категорій іноземців, визначених постановою уряду), яка може бути припинена зробленим в Україні тестом (ПЛР або експрес-методом).

  Самоізоляція починається через 72 години після прибуття в Україну. Під час перетину кордону іноземець має встановити та активувати додаток “Вдома”. При відмові чи неможливості встановити додаток “Вдома” іноземця не пропустять на територію України.

 • Українці. Громадяни України, які повертаються на батьківщину, повинні також піти на самоізоляцію. Не підлягають самоізоляції українці, які мають на руках довідку про повну вакцинацію, або документ, виданий у встановленому МОЗ порядку, що підтверджує отримання однієї дози вакцини.

  Не підлягають самоізоляції також громадяни України, які не досягли 18-річного віку та українці, які виїхали за кордон до 4 серпня.

  Ті, хто прибуває з окупованих територій (через лінію розмежування у Донецькій та Луганській областях чи з Криму), зобов’язані встановити та активувати мобільний додаток “Вдома” та піти на самоізоляцію (10 днів -ред). У разі, якщо хтось не може його встановити, така особа підпадає під обсервацію.

  Самоізоляція чи обсервація розпочинається через 72 години після перетину кордону або проходження КПВВ на лінії розмежування чи адмінмежі з Кримом. Самоізоляція чи обсервація не застосовується або припиняється у разі одержання негативного результату тестування на COVID (методом ПЛР чи експрес-тестуванням), крім осіб, які прибули з Росії чи Індії.

  Читайте також: Франківщина за минулий тиждень увійшла у трійку лідерів України з вакцинації

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!