Плюс 1700

З 1 квітня 2019 року в Україні збільшилася допомога багатодітним сім’ям. Коли розпочнуться виплати – невідомо.

Нещодавно на офіційному сайті Кабінету Міністрів з’явилося повідомлення: «Уряд виплачуватиме батькам на кожну третю і наступну дитину щомісяця 1700 грн. Виплати здійснюватимуться до тих пір, поки дитині не виповниться 6 років».

Відтепер кожна сім’я, яка має посвідчення багатодітної, має змогу оформити додаткову допомогу на дитину. Якщо в родині четверо дітей, двом з яких ще немає 6 років, держава виплатить на кожну з них по 1700 грн. При цьому не знімають інші доплати, зокрема щомісячну допомогу у розмірі 860 грн. при народженні дитини.

«Навіть якщо дитині 5 років, допомогу варто оформити, – наголошується у повідомленні на «Урядовому порталі». – За рік держава фінансово підтримає сім’ю, надавши безповоротно 20 400 гривень на третю і кожну наступну дитину».

Щоб оформити допомогу на дитину, комусь із батьків слід звернутися у найближче відділення соціального захисту населення і написати заяву на отримання грошей. На сайті Кабміну стверджують, що з собою потрібно мати оригінал та копію посвідчення багатодітної сім’ї.

У соцмережі Facebook батьки, які уже намагалися оформити допомогу, діляться своїм досвідом щодо спроб отримати виплати. Скажімо, багатодітна мама Ілона Мурзова зазначила, що для оформлення заявки на допомогу вона принесла із собою:
– паспорт;
– ідентифікаційний код;
– посвідчення багатодітної родини та копію;
– посвідчення всіх діток та копії (якщо дитині 16 років, має бути вклеєна нова фотографія!);
– свідоцтва про народження дітей та копії;
– номер рахунку соціальної картки.

Виплати повинні здійснювати через «Укрпошту» чи уповноважений державою банк за вибором сім’ї. Якщо сім’я отримує щомісячну допомогу при народженні дитини, вона може надати реквізити банківської картки, на яку зараховуються 860 грн., або ж оформити нову картку. Кошти для виплат надходитимуть із державного бюджету у вигляді субвенцій місцевим бюджетам. Через районні та міські управління соцзахисту гроші перераховуватимуться на відкритий рахунок у банківських установах.

Втім чекати на цю допомогу найближчим часом на Прикарпатті не варто. Начальник управління департаменту соціальної політики ОДА Світлана Якимишин пояснює, що наразі триває збір необхідного пакета документів щодо програмного забезпечення, і це питання ще доопрацьовують на рівні Міністерства соціальної політики.

«Як тільки у нас буде відповідне програмне забезпечення, ми розпочнемо призначення допомоги», – зауважила чиновниця, однак не уточнила, коли саме закінчиться ця процедура.

До слова, нові виплати не стосуються будинків сімейного типу, тобто прийомним батькам уряд таким чином не допомагатиме.

Христина ДИЧАКОВСЬКА

Довідка

Станом на 1 січня 2109 року в Івано-Франківській області налічувалося 14,5 тис. багатодітних сімей.

Для підтримки народжуваності в країні уряд планує до кінця 2019 року виплатити багатодітним сім’ям понад 2,4 млрд. грн. фінансової допомоги.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!