ПНУ підписав меморандум з японським університетом

 • Меморандум підписали ректор Прикарпатського національного університету ім. Василя Стефаника, професор Ігор Цепенда та ректор Університету Кобе Гакуіна, професор Сато Масамі.

  Як йдеться на сайті ПНУ, церемонія підписання відбулася в режимі онлайн. У своєму вітальному слові під час церемонії підписання професор Сато Масамі зазначив, що співпраця університету Кобе Гакуїна з Україною має вже свою історію.

  «За пропозицією адміністрації міста Кобе, наш університет планує запросити українських студентів до міста Кобе. Наш університет також планує запросити одного з українських викладачів на рік для читання лекцій про українську культуру та українську мову. Як ректор я сподіваюся на співпрацю між нашими університетами, а також на співпрацю з Івано-Франківською областю», – заявив ректор Університету Кобе Гакуін професор Сато Масамі.

  Університет Кобе Гакуїна був заснований у 1966 році доктором медицини Шигекі Морі як коледж харчування, де навчалося 100 студентів. Сьогодні це найбільший приватний вищий навчальний заклад міста Кобе і другий за величиною у префектурі Хього. Університет об’єднує 9 факультетів, сім вищих навчальних закладів, а навчаються там 10 тисяч студентів.

  Початок плідної співпраці Прикарпатського університету із університетом Кобе Гакуїна вважає за велику честь ректор ПНУ Ігор Цепенда.

  «Наші країни мають давню історію взаємин. Я переконаний, що наші університети можуть стати інтелектуальними платформами для поширення цього досвіду. Сьогодні Прикарпатський національний університет розширює свої можливості. Міжнародна діяльність університету розширена не тільки на країни Європи, США, але й Південно-Східної Азії. Переконаний, що для вашого університету також будуть цікаві наші міжнародні контакти, а наші науковці і студенти знайдуть багато спільного», – зазначив ректор ПНУ Ігор Цепенда.

  Участь у церемонії підписання Меморандуму про порозуміння взяли також Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії Сергій Корсунський, український науковець та дипломат, заслужений економіст України, доктор фізико-математичних наук та голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Cич.

  Зі свого боку голова Івано-Франківської обласної ради Олександр Сич зазначив, що Івано-Франківська обласна рада завжди готова сприяти у тому, щоби співпраця між університетами була предметною та успішною.

  Ще працюючи на посаді віцепрем’єр-міністра України, Олександр Сич відзначив плідну працю японських професорів Йошихіко Окабе, декана економічного факультету університету Кобе Гакуїна Хіракі Бана на розбудову японсько-українських відносин, котрі дбали за підписання угод про співпрацю із українськими інститутами.

  «Маю високу честь вітати ректорів із підписання Меморандуму про співпрацю. Щиро бажаю успіхів у співпраці і хай це буде міцною цеглинкою у фундаменті відносин між Україною і Японією, які мають давню історію і посилилися після відновлення незалежності України», – зазначив Олександр Сич.

  Тож, в результаті підписаного Меморандуму сторони погоджуються заохочувати академічну співпрацю шляхом досліджень та сприяння прогресу навчання.

  Сторони планують обмінюватися викладачами з метою участі у дослідженнях, сприяти обміну кваліфікованими студентами для вступу на бакалаврські та магістерські програми, а також аспірантами, які беруть участь у наукових дослідженнях, сприяти обміну академічними публікаціями та науковою інформацією, іншій академічній діяльності, яка сприяє досягненню вищезазначених цілей.

  До теми: прикарпатський університет у 30 найкращих за міжнародним рейтингом U-Multirank

   

  ????????????????????????????????????
  ????????????????????????????????????
  ????????????????????????????????????

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!